BODRUM YATLARI BOAT SHOW FUARINDA

T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), CNR Avrasya Boat Show – 11. Uluslararası Deniz...

BODRUM YATLARI BOAT SHOW FUARINDA
T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), CNR Avrasya Boat Show – 11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarında,Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteği ile Bodrum standı kurdu.

Fuarın açılış günü olan 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen Bodrum standı açılış kokteyline Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ev sahipliği yaptı. Bodrum mandalinası ile hazırlanan ikramlar ve klasik müzik dinletisi eşliğinde düzenlenen kokteyle Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyeleri ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ile GEKA uzmanlarının yanı sıraCNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Türkiye’nin önde gelen iş adamları ve yat imalat sektörü profesyonelleri katıldı.

Yat İmalat Sektörünün Nabzı Bu Fuarda Atıyor

Fuarda BODTO bünyesinde Roda Yat, Ege Yat, Agantur, Cobra Yat, CarpeDiem Yatçılık ve Neta Marine firmaları katılımcı olarak bulunarak, yat imalat, yat bakım onarım, charter gibi konularında sunulan hizmetleri anlattı. Karşılıklı 2 bölümden oluşan Bodrum standında bir tarafta yat imalat firmaları stand açarken, diğer tarafta Roda Yat firmasının sahibi BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Dinç Bodrum’da üretilmiş olan lobster tarzı Perla 48 isimli motor yatını sergiledi. Ahşap iç aksesuarları ile de dikkat çeken Bodrum yapımı tekne halkın büyük ilgisi topladı.

“Bodrum Türkiye’nin gururu, onuru ve son kalesidir.”

Yat imalat sektörünün yaz ve kış aylarında Bodrum’u ayakta tutan en büyük sanayi sektörü olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda her yerde tanıtımına devam edeceğiz. Bu tanıtımlara devam etmek ve kültürümüze sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bizim en önemli özelliğimiz birçok farklı görüşten Bodrumlu olarak Bodrum için ortak bir hedef noktasında birleşebiliyor olmamızdır! Bunu da medeni olmamız,hoşgörü ve paylaşımcı ruhumuzun yüksek olması sağlıyor… İşte bu Bodrumlu olma özelliğidir. Hedefimiz Bodrum’u Türkiye’nin ve Dünyanın gündeminde tutabilmek ve yat imalat sektöründen aldığımız payı yükseltmektir. Bodrum, Türkiye’nin gururu, onuru ve son kalesidir. Bu kalenin yıkılmaması için yat sektörümüz gibi önemli alanlara desteklerimiz sürecektir.” dedi.

Fuar süresince BODTO fuar sorumluları, GEKA uzmanları ve sektör profesyonelleri ile birlikte, 2 numaralı holde Bodrum standının ziyaretçilerini ağırlamaya devam edeceği bildirildi. Fuarlardan sorumlu Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven, fuar bitimine kadar Bodrum standında bulunacaklarını ve sektörün nabzını tutmaya devam edeceklerini bildirdi.

Türkiye’nin en büyük tekne ve yat fuarı olan CNR Avrasya Boat Show – 11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı, CNR Expo Yeşilköy’de, Pozitif Fuarcılık AŞ ile Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği’nin (DENTUR) işbirliğiyle gerçekleşiyor. 1000’e yakın markanın bulunduğu ve kategorilerinde en iyilerinden olan mega yat, tekne ve yelkenlilerin sergilendiği, denizcilik sektörünün tüm aksesuar ve ekipmanlarının yer aldığı fuarı, yurtdışından da oldukça yoğun deniz sevdalısının ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuar; 11-18 Şubat 2017 tarihlerinde 11.00 – 20.00 / 19 Şubat 2017 tarihinde ise, 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.