BODRUM’A İLK CHARTER SEFERİ TEL AVİV’DEN

Milas- Bodrum Havalimanına sezonun ilk charter uçağı İsrail’in Tel Aviv şehrinden...

BODRUM’A İLK CHARTER SEFERİ TEL AVİV’DEN
Milas- Bodrum Havalimanına sezonun ilk charter uçağı İsrail’in Tel Aviv şehrinden geldi. 180 turist Bodrum ve Marmaris otellerinde tatil yapacak.

İsrail ve Filistin uyruklu tatilciler pasaport işlemlerinin ardından gelen yolcu çıkışında karanfil ve lokum ikramıyla karşılandı. TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, daha önce normal seferler ile ilçeye turistlerin geldiğini ancak ilk charter seferinin bugün geldiğini belirterek şunları söyledi;

“Tel Aviv’den gelen ilk charter seferimiz 180 misafirle geldi. İsrail ve Filistin kökenli turistler gelen misafirlerimiz Bodrum ve Marmaris otellerine gidecekler. Nisan ayı boyunca İsrail’de ki bayramdan dolayı 22 charter seferi gerçekleşecek Bodrum’a. Yaklaşık 4 bin turist gelecek bu şekilde Bodrum’a. Daha sonra yaz aylarında ise haftada 4 sefer ile bu charter seferleri devam edecek Tel Aviv’den.”

Öte yandan ilk charter seferiyle Bodrum’a gelen turistlerin bir çoğunun geçtiğimiz sezonda Bodrum’a gelen ilk charter seferinde yer aldığı belirtildi.