BODRUM'A KÜREK OKULU AÇILIYOR

Eski Milli sporcu Celal Gürsoy öncülüğünde Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK)...

BODRUM'A KÜREK OKULU AÇILIYOR
Eski Milli sporcu Celal Gürsoy öncülüğünde Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) işbirliği ile Bodrum’da kürek okulu açılacak.

Bodrum’da deniz sporlarında bu zamana kadar ilk defa gerçekleştirilecek olan kürek sporu için ilk adım atıldı. Hafta sonu İstanbul’dan Bodrum’a gelen bir grup kürek sporcusu Kumbahçe ve Bitez koylarında 4 antrenman yaptı.

Çoğunluğu bayanlardan oluşan kürekçiler Bodrum Milta Marina’da, Oar Board adı verilen teknelerini hazırladı. 10 yıldır Bodrum’da yaşayan Celal Gürsoy öncülüğünde ilçeye gelen kürekçiler teknelerine binerek mavi denizde kürek çektiler.

Nisan ayında BAYK bünyesinde açılacak kürek okulunun müjdesini veren Celal Gürsoy şunları söyledi:

“BAYK ile birlikte burada kürek sporunun temellerini attık. Bu spor için iki adet tekne getirtiyoruz. Antrenör eşliğinde kürek sporunu öğreteceğiz. Bu sayede bu işi bilenlere de denize çıkma şansı doğacak. Artık kapalı salonlarda çalışmak yerine açık havada kürek çekerek spor yapabilecekler. Bunun için BAYK’a da teşekkür ediyoruz.”

Her ay farklı bir bölgede kürek çeken İstanbullu kürekçilerin bu ayki lokasyonu Bodrum oldu. Bodrum’da bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getiren kürekçiler bu sporu her yaştan insanın yapabileceği söylediler.