JUMERİAH GİTTİ, HOLLYWOOD DEVİ GELDİ

ABD’li Paramount Pictures’ın gayrimenkul kolu, Bodrum’a otelle giriş yaptı. Torba’daki...

JUMERİAH GİTTİ, HOLLYWOOD DEVİ GELDİ
ABD’li Paramount Pictures’ın gayrimenkul kolu, Bodrum’a otelle giriş yaptı. Torba’daki lüks tesis 6 Mayıs’ta hizmete açılacak. “Paramount The Bodrum” Hollywood tarzıyla işletilecek

Film ve eğlence dünyasının önde gelen şirketlerinden ABD’li Paramount Pictures, turizm alanında yaptığı dünya çapındaki yatırımlarına Türkiye’yi de ekledi. Duygu Erdoğan imzalı habere göre otel, rezidans yatırımı ve işletmeciliği alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden grup, Türkiye pazarına Bodrum’dan giriş yaptı. Son yıllarda yerli ve yabancı büyük turizm gruplarının gözdesi olan Bodrum’da sıfırdan otel yatırımına imza atmayan grup, bunun yerine mevcut bir yatırımı devralarak yenileme çalışmalarına başladı.

Paramount Hotels&Resorts markasıyla Bodrum’da otel işletecek olan grup, bu yatırımı Dubaili Jumeirah Group’dan devraldı. Böylece 2015 sezonunda Jumeirah Bodrum Palace Hotel adıyla hizmet vermeye başlayan otel, yeni konseptiyle “The Bodrum” adıyla işletmeye açılacak. Paramount The Bodrum oteli 6 Mayıs tarihinden itibaren ilk konuklarını ağırlamaya başlayacak.

Bu yatırımı ilginç kılan bir diğer gelişme ise, mevcut otelin üçüncü kez el değiştirmesi oldu. Jumeirah zincirinin yatırımından önce mevcut otel, ultra lüks villa kirasının geceliği 196 bin liraya pazarlandığı “Golden Savoy” markasıyla işletiliyordu. İlk iki girişimin başarısızlığının ardından Amerikalı dev, yeni konseptiyle bu lüks yatırımın kötü talihini tersine çevirmeyi deneyecek. Geçen yıl Dubaili Jumeirah grubu tarafından işletilen otel, ağırlıklı olarak Körfez yatırımcısının izlerini taşıyordu. Ancak Paramount Pictures, mevcut oteli ‘Hollywood’ tarzıyla bütünleştirmek için Kaliforniya stiline göre yeniden tasarlıyor. Şirket yetkilileri, bu dönemi, “Otellerimiz, uluslararası iş seyahati ve eğlence amaçlı, konuklara serviste mükemmellik ve sofistike olanaklar sunacak şekilde tasarlanıyor. Tatil merkezlerimiz, yerel kültürün unsurlarını Kaliforniya yaşam tarzıyla harmanlayan yeni yaşam ve eğlence alanları oluşturuyor” sözleriyle ifade ediyor.

Paramount’un gayrimenkul kolu dünyada geliştirdiği ‘tema’ konseptli otelleriyle de dikkat çekiyor. Disneyland formatında temalı oteller şirketin yatırımları arasında öne çıkıyor. Şirketin Los Angeles’ta, Çin’de, Dubai’de, Uzakdoğu’da ve Riyad’da olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında yatırımları sürüyor. Paramount, dünyanın gelişen pazarlarında yer almak için ortaklık yoluyla, mevcut yatırımları işletmeyi de tercih ediyor.

Bu yıl Oscar Ödüllerinde pek çok dalda aday gösterilip, bir de ödül alan Arrival başta olmak üzere sinema tarihine yön veren pek çok filmi yapan ve dağıtan şirket olan Paramount Pictures, dünyanın en güçlü film şirketlerinden. Şirket gayrimenkul koluyla da farklı bir alanda büyümesini sürdürmek istiyor.

Brad Pitt’in Angelina Jolie ile ayrılığının nedeni olarak gösterilen Marion Cotillard’la çektiği Allied (Müttefik) filminin de yapım şirketi olan Paramount, aralarında Cesur Yürek’ten Ben Hur’a, Sapık’tan Görevimiz Tehlike’ye kadar yüzlerce film, animasyon ve kısa filmin yapımcılığı ile dağıtıcılığını üstleniyor.