Bodrum’da Duygu Dolu Program

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Bodrum’da bir program düzenlendi.

Bodrum’da Duygu Dolu Program

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel Marmara Koleji'nde gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü temalı resim, şiir  ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden etkinlikte her yaştan vatandaşın Atatürk ile ilgili düşüncelerini ifade ettiği 7'den 77'ye Atatürk" adlı sokak röportajları izlendi. 

Atatürk’ün yaşamı boyunca yaşadığı zorluklar ve insani yönlerinin anlatıldığı anma programında vals ve zeybek gösterileri sunuldu, sevdiği Türküler seslendirildi. Etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Lütfiye Çınar, şunları dile getirdi;

“Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan eşsiz devlet adamı, büyük komutan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılında onu artarak devam eden büyük bir özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Kimi Atasının sözüne sadık kaldı; çalıştı, üretti, topluma faydalı bireyler oldu. Kimi, dünya yaşamına dalıp Cumhuriyet’in gereklerini unuttu, kayboldu yokluklarda. Niceleri örnek aldı da onu, dünya lideri oldu. 100 yıl geçtiği halde hala taptaze kaldı hayata bakışı, ayağa kaldırışı. Bugün 10 Kasım. Bugün yas tutma günü değil, senin fikirlerini, emek ve gayretlerini, bir kez daha hatırlamak, sana minnet sunmak, senin emanet bıraktığın İstiklal ve Cumhuriyet’e daha sıkı sarılmak zamanıdır.”

Programa Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Garnizon Komutanı Albay Ertan Benli, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, daire amirleri, gaziler, çeşitli STK ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.