BODRUM’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

Çökertme Gazetesi “Anneler Günü” etkinlikleri kapsamında Bodrum Değirmenler Mevkii’nde...

BODRUM’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ
Çökertme Gazetesi “Anneler Günü” etkinlikleri kapsamında Bodrum Değirmenler Mevkii’nde uçurtma şenliği düzenledi. Gökyüzü adeta uçurtmalarla doldu.

Çökertme Gazetesi tarafından Anneler Günü etkinlikleri kapsamında Bodrum Değirmenler Mevkii’nde düzenlenen uçurtma şenliğine çok sayıda vatandaşın yanı sıra çocuklarda katıldı. Bodrum’un yöresel müzikleri eşliğinde gerçekleştirilen şenlikte; gelen vatandaşlara yine Bodrum’un yöresel yemeği olan keşkek, pilav ve çeşitli içecekler ikram edildi. Festival havasında geçen uçurtma şenliğinde çocuklar birbirleriyle yarışmak yerine rüzgarla yarıştılar.

Uçurtma şenliğinde katılan vatandaşlar çok mutlu olduklarını ve çocukluk yıllarına geri döndüklerini ifade ederek, her sene böyle bir şenliğin düzenlenmesini istediklerini söyleyerek, bu organizasyonu düzenleyen Çökertme Gazetesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak söze başlayan Çökertme Gazetesi sahibi Miyase Karlıova şunları söyledi.

“ Bugün burada Anneler Günü’ne özel çok güzel bir uçurtma festivali gerçekleştirdi. Yaklaşık 5000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen festivalde 3000 uçurtma dağıttık. Paşa böreği, keşkek, meyve suyu ve sandiviç gibi ikramlarımız olurken; aynı zamanda da annelerimize çiçek dağıttık. Çeşitli firmalarda festivalimize destek verdiler. Bugün binlerce uçurtma gökyüzünde dolaştı. Uçurtma çocukluğumuzun en büyük kültürü ve ben bu kültürün yeniden canlanmasını istiyorum.”