Bodrum’da Vaka Sayısı Yükseliyor!..

Bodrum’da koronavirüs vakalarındaki artış, Hayat Eve Sığar uygulamasındaki haritaya yansıyor.

Bodrum’da Vaka Sayısı Yükseliyor!..

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık Covid-19 tablosuna göre, 18-24 Temmuz tarihleri arasında 365 bin 424 kişi koronavirüse yakalandı. Koronavirüsten dolayı son bir haftada 157 kişi hayatını kaybederken, 265 bin 962 kişinin de karantina ve tedavisi sona erdi.

TOPLAM VEFAT SAYISI 100 BİNE YAKLAŞTI!

Tabloda yer alan verilere göre, Türkiye'de bugüne kadar toplam 15 milyon 889 bin 495 vaka saptandı. Toplam vefat sayısı ise 99 bin 341 oldu. Bugüne kadar uygulanan toplam aşı miktarı ise 150 milyon 453 bin 133 doz olarak açıklandı.

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranı en yüksek 10 il; Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Bartın oldu. En az iki doz aşı uygulananların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Bodrum’da da koronavirüs vakalarında son günlerde artış olduğu biliniyor. Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki haritaya yansıyan yoğunluğun özellikle Bodrum Merkez, Gümbet, Turgutreis’te daha fazla görülüyor. Kırmızı renkle gösterilen riskli bölgelerinde Mumcular’da da geçtiğimiz günlere göre daha fazla olduğu göze çarpıyor. 

Geçtiğimiz dönemlerde Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği görevinde de bulunan 80 yaşındaki Filiz Vural’ın da koronavirüs tedavisi gördüğü İstanbul’daki hastanede yaşamını yitirdiği ve Bitez’de toprağa verileceği bildirildi.