BODRUM'DA YAĞIŞ FENA BASTIRDI!..

Meteorolojinin geçtiğimiz Cuma gününden beri yaptığı şiddetli yağış uyarısı Pazartesi...

BODRUM'DA YAĞIŞ FENA BASTIRDI!..
Meteorolojinin geçtiğimiz Cuma gününden beri yaptığı şiddetli yağış uyarısı Pazartesi itibariyle etkisini göstermeye başladı.

Sabah 11:00 sularından itibaren etkili olan şiddetli yağış Bodrum'da hayatı olumsuz etkiliyor. Kent Haber muhabirleri ve vatandaşlardan gelen bilgilere göre Bodrum Merkez ve Bitez beldesinde yağmur suları caddeleri sular altında bırakmış durumda.

Gelen ilk bilgilere göre Bodrum Belediye meydanı Cevat Şakir Caddesinden akan yağmur sularının altında kaldı. Vatandaşların kapalı mekanlarda yağmurun hafiflemesini bekledikleri, yaya ve araç trafiğinin durma noktasına geldiği bildiriliyor. Azmakbaşı'nda derenin taştığı, Belediye meydanında su baskınlarının yanında logarların da taştığı öğrenildi. Çevreyolunda BP Benzin istasyonunun önünde araçların su birikintileri içinde kaldığı bildiriliyor.

Bitez beldesi de yağan yağmurdan olumsuz etkilenen beldeler arasında. Yine gelen ilk bilgilere göre Bitez'de birçok cadde ve sokağın sular altında kaldığı bilgileri geliyor.

Öte yandan Yalıkavak'tan da yağış nedeniyle yaşananlarla ilgili olumsuz bilgiler geliyor. Yalıkavak girişinde Jandarma karakolu altında bir minibüsün çöken duvarın altında kaldığı, bir otomobilinde çöken yoldan aşağıya düştüğü bildiriliyor. Öte yandan Yalıkavak Gökçebel'de Tansaş marketin altındaki sokaklarda su baskınları yaşandığı, trafik kazaları meydana geldiği öğrenildi.

AYRINTILAR GELECEK...