RECAİ SEYMEN'DEN SEÇİM KOMİSYONU AÇIKLAMASI...

Bodrum Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Recai Seymen seçim komisyonu oluşturma...

RECAİ SEYMEN'DEN SEÇİM KOMİSYONU AÇIKLAMASI...
Bodrum Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Recai Seymen seçim komisyonu oluşturma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Başkan Recai Seymen, CHP ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, bazı yerel basın organlarında yer alan haberlerle ilgili açıklamalar yaptı. Seymen, seçimlerde görev alacak partililerin görev dağılımının belirlenebilmesi için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

CHP İlçe Başkanı Seymen, geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde yayınlanan haberde yer alan “ 2014 seçimlerinde görev yapacak Özay Kartal (Komisyon Başkanı), Deniz Eyinç ve Serdar Gündoğ’dan oluşan Seçim Komisyonun belirlendiği” cümleleri üzerine partililerin kendisini aradığını belirterek, hem parti kamuoyunu, hem de Bodrum kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyduğunu vurguladı.

CHP İlçe Başkanı Recai Seymen yönetim kurulunun bu konuda kendisine yetki verdiğini belirterek şunları söyledi;

"Parti olarak, bütün Bodrum Yarımadasında komple bir seçim hazırlığı yapıyoruz. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Bu konuda büyük bir belediyenin aldığı seçim çalışmasını örnek aldık. Bu çalışmada bir sistem şeması çıkarttık. Seçim komisyonu benim başkanlığımda ve altında çeşitli komisyonların olduğu bir çalışma biçimi hazırlıyoruz. Burada değerli parti üyelerimiz, başta koordinasyonu sağlayacak Mehmet Kocair ve İbrahim Apak'la konuştuk. Diğer partililerimizle görüşmeler devam ediyor. Bu üç arkadaşta bize geçen dönem seçimlerde çalıştığını belirterek, “yardımcı olabilirmiyiz'” dediler. Tabi ki bu arkadaşlarda komisyonda olabilir diye söyledik. Bu haberde seçim komisyonu sanki sadece bu isimlerden oluşuyor gibi bir algı oluştu. Bu algının oluşmaması anlamında bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduk “ dedi.

Başkan Seymen, seçim çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.