BODRUM'DA YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ!

Bodrum'da akşam saatlerinde kuvvetli rüzgar ile başlayan, gökgürültülü sağanak yağış...

BODRUM'DA YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ!
Bodrum'da akşam saatlerinde kuvvetli rüzgar ile başlayan, gökgürültülü sağanak yağış hayatı felç etti. İlçede yine cadde ve sokakları göle döndü, ağaçlar yola devrildi, araçlar yollarda mahsur kaldı, elektrik ve internet kesintileri yaşandı.

Yarımadanın neredeyse her yerinde etkili olan sağanak yağış Milas-Bodrum, Bodrum-Turgutreis karayollarında ulaşımın aksamasına neden olurken, yarımada genelinde bir çok mahallede su baskınları yaşandı. Milas-Bodrum havalimanında da kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle uçak seferlerinde aksama meydana geldi. Havalimanında kaldırımdaki bir ağaç park halindeki bir aracın üzerine yıkıldı, araçta maddi hasar meydana geldi.

Gün boyu Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinin düşük olduğu ilçeye akşam saatlerinde yoğun yağış geldi. Yağışla birlikte yıldırım ve şimşeklerin gökyüzünü aydınlattığı ilçede elektrik ve internet kesintileri yaşandı. Akyarlar’da yola devrilen ağaçlar yolu kapattı. Yol, belediye ekiplerinin çalışmasıyla açıldı.

Bodrum-Turgutreis Karayolu Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde meydana gelen su taşkınında kalan bir araç ise ilginç bir yöntem ile kurtarıldı.

İki aracına arasına giren bir vatandaş halat vazifesi gördü. Suda kalan otomobilin ön kaputuna oturan vatandaş onları iten kamyonete ayaklarını dayadı. Zaman zaman tehlikeli anlar yaşansa da otomobil sudan kurtarılarak akaryakıt istasyonuna çekildi.

Turgutreis Mahallesi'nde yapımı devam eden Büyükşehir Belediyesi'nin Yaşam Merkezi çevresinde de altyapı eksikliği nedeniyle çevredeki işyerlerinde su baskınları yaşandı. Sosyal medyadan yaşadıklarına tepki gösteren vatandaşlar, altyapı tamamlanmadan devam eden inşaat nedeniyle işyerlerini su bastığını dile getirerek tepki gösterdi. Hacı Bayram Gülmez adlı vatandaş yaşadıklarına isyan ederek sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı;

"Muğla Büyükşehir belediye başkanı sayın Osman Gürün ve tayfası, aylardır kayıtlı problemimizi dile getirdik. Sizin belediyecilik anlayışınız mal kaçırır gibi, alt yapı problemini halletmeden ödüllü proje yaparsın ha. Siz kim, proje kim. Siz kim Turgutreis'ten meclis üyeleriniz kim' Ama and olsun 31 Mart'a kadar her gün ama hergün sizler ile işimiz ve çözümümüz var sandıkta. Ödüllü projeniz başınıza çalınsın, o muhtarımız da uyusun, uyusun da büyüsün" dedi. Vatandaşlar paylaşıma yazdıkları yorumlarla yaşadıklarına tepki gösterdi.

Yoğun yağış Bodrum’un çeşitli noktalarında cadde ve sokakları göle çevirdi. Göle dönen yollarda mahsur kalan araçlar için çalışma başlatıldı. Bodrum’un pek çok noktasında rögarlar taştı.

Yaşanan olumsuzlukların ardından Polis, jandarma, itfaiye, sağlık, belediye ve arama kurtarma ekipleri teyakkuza geçti. Ekipler, yağış boyunca gelen ihbarlar doğrultusunda çalışma yaptılar.