Bodrum'da Yağmur Duası Yapıldı...

Kuraklık nedeniyle kentin su ihtiyacını karşılayan 2 barajın da hizmet dışı kaldığı Bodrum'da, Cuma namazı sonrası yağmur duası yapıldı.

Bodrum'da Yağmur Duası Yapıldı...


Dünya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da, kenti besleyen Mumcular ve Geyik Barajında su seviyesi dip seviyeye indi. Bu nedenle 2 baraj da kapatılarak hizmet dışı kaldı. Kente Ekim ayının son haftası olmasına rağmen yağmur yağmazken, yarımadanın birçok bölgesinde su kesintileri yaşanmaya başladı. Bodrum İlçe Müftülüğü tarafından Cuma namazı sonrası ‘Yağmur duası’ yapıldı. Bodrum İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı tarafından Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii’nde yapılan dua merkezi sistem ile yarımada genelindeki 91 camide duyuldu. 

Öte yandan Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii’nde cuma namazı öncesi Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in katıldığı bir program düzenlendi. Program kapsamında Cumhuriyetin 100’üncü yıl anısına mevlidi şerif okutulurken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşı ve tüm şehitler için dualar edildi. Programda ayrıca Filistin’de yaşamını yitirenler için de dualar edildi.