Bodrum'daki Vaka Sayısını Açıkladı

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum’da toplam koronavirüs vakasının 21, hastanede yatarak tedavi gören hasta sayısının ise 2 olduğunu açıkladı.

Bodrum'daki Vaka Sayısını Açıkladı

Gökmen, bazı sosyal medya paylaşımlarında asılsız ve yalan bir şekilde, koronavirüs yüzünden Bodrum’da sıkıntı olduğu haberlerinin yayıldığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“Kurban Bayramı nedeniyle güzel Bodrumumuzda tatile gelen vatandaşlarımızla keyifli bir bayram tatili geçiriyoruz. Ancak maalesef bazı sosyal medya paylaşımlarında asılsız ve yalan bir şekilde, koronavirüs yüzünden Bodrum’da sıkıntı olduğu haberleri yayılmaktadır.

Bodrum’da toplam vaka sayımız 21’dir. Hastanede yatan 2 kişi vardır ve bu iki kişi, yoğun bakımda değildir. Sağlık durumları da son derece iyidir. Bodrum’da şu anda yüz binlerce nüfus olduğunu düşünürsek 21 vaka sayısı, Bodrum’un ne kadar güvenli olduğunun ispatıdır.

Sizlerden ricamız aslı astarı, hiçbir dayanağı olmayan, resmi makamlarca açıklanmayan haberleri dikkate almamanızdır. Bu haberlerin amacı Bodrum’da panik havası yaratıp, devletimizin koronavirüs mücadelesine gölge düşürmektir. Elbette Bodrum güvenli diye tedbiri asla elden bırakmayacağız. Maske kuralına, sosyal mesafeye ve hijyene azami dikkat edeceğiz. Elbirliğiyle virüs belasını yeneceğiz. Bu vesileyle tüm Bodrumlu ve Bodrum’da tatilde bulunan vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutlarız.”