Bodrumlu Gençler Şampiyon Oldu

Bodrum Doğuşspor gençleri, voleybol bölgesel ligde çıktıkları 4 maçı da kazanarak şampiyonluğu elde etti.

Bodrumlu Gençler Şampiyon Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu Bölgesel Lig (A) grubunda Bodrumlu gençlerden oluşan Bodrum Doğuşspor, sırasıyla; Menteşe'de oynanan müsabakalarda Köyceğiz Göl Spor'u 3-0, Fethiye Voleybol Spor Kulübü'nü 3-2, Dalaman Belediye Spor'u 3-0 ve Muğla Sağlık Spor'u 3-1 yenerek bölgesel ligde şampiyon oldu.

Gelen şampiyonluğun ardından büyük sevinç yaşayan Bodrumlu gençler, Mayıs ayında Denizli'de oynanacak 2. Lig yükselme müsabakalarında mücadele edecek. 

Bodrum Doğuşspor'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sezon başında yaptığımız planlamada Bodrum Doğuş Spor'dan yetişen 9 sporcu ile Bodrum İhtisas Spor'dan yetişen 6 sporcuyu bir araya getirerek sadece Bodrumlu gençlerden oluşan bir takım oluşturduk. Bodrum Doğuş Spor bünyesinde maçlara katılan takımımız, Temmuz ayından itibaren aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Başlangıç olarak gençler liginde Muğla 2.si olan takımımız, eksiklerini kapatarak Bölgesel Ligde zaman zaman kendinden büyük ve tecrübeli oyunculara, bütçeli takımlara karşı oynamasına rağmen şampiyon oldu. Cem İpçi başta olmak üzere, Bodrum İhtisas Spor bünyesindeki Sezer Gezginci ve Murat Arıkan hocalarımızabteşekkür ederiz. Bu şampiyonlukta her gün Muğla'da 20.30'da başlayan maçlara çıkan Bodrum'a evlerine 01.00 sularında dönüp üst üste 4 gün aynı tempoyu kaldıran sporcularımızı tebrik ediyor ve kutluyoruz. Sporcularımızın ailelerine gösterdikleri özveri için, verdikleri maddi ve manevi destekler için teşekkür ediyoruz." denildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, Bodrumlu gençlerin bu başarılarına rağmen kamu ve özel sektörden yeterli destek gelmemesine de sitem edilerek "Bu çocukların hepsi Bodrumlu ailelerin çocukları, siz hangi memlekettensiniz? Dışarıdan gelen sporcuların takımlarına belediyemiz çok bonkör. Bir fotoğraf karesi her şeyi hallediyor. Konaklamalar, yapılabilecek en iyi beslenme, fizyoterapi masrafları ve daha fazlası içinde. Ama bunlar bizi yıldırmadı yıldırmayacak, İnadına Bodrumlu ve kendi yetiştirdiğimiz gençlerle yola devam." ifadeleri kullanıldı.