Bodrumlu Kızlar Muğla Şampiyonu Oldu

Geçen sezonu 4'ü Muğla Şampiyonluğu olmak üzere toplam 9 kupa ile tamamlayan Egzersiz ve Spor Akademisi(ESA) Bodrum Spor Kulübü’nün U14 kız takımı, basketbolda il birinciliğini elde etti.

Bodrumlu Kızlar Muğla Şampiyonu Oldu

ESA Bodrum'un 2018 yılında başlattığı Kız Basketbol Akademisi projesi kapsamındaki çalışmalarla yetiştirdiği sporcuları ile geçtiğimiz 2021-2022 sezonunda olduğu gibi 2022-2023 sezonunda da Muğla şampiyonu oldu.

Ekim ayında başlayan ligde mücadele eden Bodrumlu sporcular, son maçlarını Bitez’deki Bodrum Spor Salonu’nda oynadı. Müsabakada Datça Belediyesi’ni mağlup eden Bodrumlu sporcular, U14 liginin şampiyonu oldu. 

Arka arkaya iki yıl Muğla Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atan ve Bodrum'u, Ege Bölge Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazanan Bodrumlu kızlar, parkede sergiledikleri seyir zevki yüksek oyunlarıyla, tribünü dolduran basketbolseverlere heyecan dolu dakikalar yaşatmaya devam edecek. Bölge Şampiyonası, 07-09 Şubat 2023 tarihlerinde Burdur ilinde gerçekleştirilecek.

 

Bir diğer başarı hikayesini ise U14 Erkek basketbol takımı yazıyor. Fikstür başladığından bu yana Bodrum'da oynadığı 12 maçın tamamını kazanan ESA Bodrum U14 Erkek takımı, Bodrum grubunu namağlup tamamlayarak yenilgisiz grup birinciliğini ilan etti. 19-22 Ocak 2023 tarihlerinde Muğla Şampiyonası'nda oynadığı 2 maçtan da galibiyetle ayrılan u14 Erkek basketbol takımı 22 Ocak 2023 Pazar günü Muğla Şampiyonu olmak için parkeye çıkacak.