BODRUMLU ŞOFÖRLER DİLLENECEK...

Bodrum Halk Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı...

BODRUMLU ŞOFÖRLER DİLLENECEK...
Bodrum Halk Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı işbirliği ile verilecek olan mesleki İngilizce yabancı dil kursuyla Bodrum’daki şoför esnafı yabancı dil öğrenecek.

Turizm sezonunun sonları olan 1 Kasım 2014 tarihinde başlayacak olan mesleki yabancı dil eğitim kursları yirmibeş kişilik guruplar halinde Bodrum Şoförler Odasının toplantı salonunda verilecek. Kursları başarı ile tamamlayan şoförleri Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası almaya hak kazanacak.

Planlanan kurs hakkında bilgi veren Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odası Başkanı Hasan Kablı "Dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri olan Bodrum İlçemizde, gece gündüz yabancı misafirlerimize hizmet veren şoför esnafımızın yabancı dil bilmemesi düşünülemez ama maalesef yabancı dil konuşabilen şoför esnafımızın sayısı istenilen düzeyde değil. Odamız üyelerinin ve çalışanlarının bu eksikliğini giderebilmek, hizmet kalite ve çıtasını yükseltmek, yabancı dil eksikliğinden dolayı şoför ve müşterileri arasında çıkan anlaşmazlıkları en aza indirebilmek için Halk Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte şoför esnafımıza yönelik olacak kurslar açıyoruz. Başlangıç tarihi olarak ta esnafımızın yoğunluğunun azaldığı Kasım ayını seçtik. Şu anda başvurular başladı ve katılımın sandığımızdan daha yüksek olacağını tahmin ediyoruz kurslarımıza katılmak isteyenler Odamız basın yayın halkla ilişkiler müdürlüğümüze başvuru yapıp isimlerini yazdırabilirler" dedi.