Bodrumspor'un Hisselerini Kim Aldı?

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ile İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber'den aynı gün Bodrumspor ile ilgili önemli paylaşımlar ardı ardına geldi. Ak Parti İLçe Başkanı Gökmen, "Ekim 2019-Mart 2020 arasında 3 Milyon TL'si hisse satışı, toplam 11 milyon 200 bin Lira meblağı kimler Bodrumspor kulübüne bağışladı ve hisse alımı yaptı?" diye sordu.

Bodrumspor'un Hisselerini Kim Aldı?

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gökmen, şu ifadeleri kullandı: "5393 sayılı Belediye kanunun 14. Maddesinin a) ve b) fıkralarında belediyelerin "AMATÖR" spor kulüplerine yapabileceği destek yazılı iken ve hiçbir maddi destek yapamayacağı Sayıştay denetimlerinde de bariz belirtilmişken, Ekim 2019-Mart 2020 arasında 3 Milyon TL'si hisse satışı, toplam 11 milyon 200 bin Lira meblağı kimler Bodrumspor kulübüne bağışladı ve hisse alımı yaptı? Bodrum Belediyesi'nde başkan ve başkan yardımcıları nüfuz kullanarak Bodrumspor'a maddi destek toplarken unutmasın ki; Bodrum Yarımadası'nda değişik branşlarda 39 aktif amatör spor kulübü ile yüzlerce ulusal ve uluslararası başarısı olan Bodrumlu sporcu çocuğumuz ve gencimiz vardır. Bodrumspor kulübünün bu toplanan paraların kimlerden, hangi inşaat firmalarından toplayıp nerelere harcadığını açıklaması gerekmektedir. Bu açıklama, Bodrumlu sporseverler tarafından beklenmektedir" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber de sosyal medya hesabından benzer bir soru sorarak şu ifadelere yer verdi: "Belediyemiz Bodrum Gençlerinin Kurduğu Amatör Spor Kulüplerine Sahip Çıksın Dedik, Sahip Çıkılmadı. Kulüpler Birbir Kapandı. Oysa Gençler Kahve Köşelerinde Değil, Sahalarda Olmalıydı. Dediler ki Gücümüzü Tek Bir Spor Kulübünde Birleştireceğiz. O da Sahte çıktı. Tıpkı Timsahın Sahte Gözyaşları Gibi. 1931'de Kurulan Bir Kulübü, Bodrum'da Her Evde Bir Forması, Atkısı, Beresi, Şapkası Olan Bodrumsporu Toparlamak Yerine Kolay Yolu Seçtiler. Tıpkı Gençlerin Spor Yapma İstek ve Heveslerini Bitirdikleri Gibi. Belediyemizden Bir Açıklama Bekliyoruz. Bodrum Belediye Bodrumspor kimin? Kim satın aldı? Alan kişi yüzde kaçlık bölümünü aldı? Yeni ismi ve merkezi neresi olacak Sorular çok... Şimdiden cevaplarınızı açıklayın et Bodrum'u yönettiğini iddia edenler. Başka neleri satacaksınız? Hisse satışından ne kadar gelir elde edildi? Sosyal Demokrasiden bahsediyorsunuz daha gençlerimize bile sahip çıkamadınız. Kimin malını kimden kaçırıyorsunuz? Kimden neyi gizliyorsunuz? Önümüzdeki hafta Bodrum kamuoyunu aydınlatmanızı bekliyoruz. Verdiğiniz Sözler Unutulmadı Arkadaşlar."