Master Yüzücüler 13 Madalya İle Döndü

Bodrumspor Yüzme Şubesi Master Yüzme Takımı, Marmaris'te düzenlenen şampiyonadan yine madalyalarla döndü.

Master Yüzücüler 13 Madalya İle Döndü

Marmaris’te düzenlenen 21. Arena Aquachallenge Açık Su Yüzme şampiyonasına, 18 ülkeden yaklaşık 2 bin 758 sporcu katıldı. Binnaz Karakaya Kapalı Yüzme AHavuzunda Hülya Bilge'nin antrenörlüğünde antrenmanlarını yapan B.B Bodrumspor Yüzme Şubesi Master Takımının 13 sporcusu ile katıldığı ve üç gün süren yarışlarda sporcular 10k, 5k, 3k, 2k, 1k ve bayrak yarışlarında Bodrum’u başarıyla temsil ederek toplam 13 madalya kazandılar.

5k parkuruna B.B. Bodrumspor 5 sporcusu ile katılırken 2 sporcu madalya sahibi oldu. 40-44 yaş kadınlar Ayşe Karınca üçüncülük madalyasını alırken, 55-59 yaş kadınlar yaş grubunda B.B. Bodrumspor’un master kadın yüzücüsü Müge Ulusan da altın madalya ile kürsüde Bodrum’u gururlandırdı. 

3k yarışına 8 sporcusu katılan Bodrumspor Yüzme Şubesi sporcularından İbrahim Demiröz, 75-79 yaş erkekler de Gümüş madalya, Müge Ulusan da 55-59 yaş kadınlar kategorisinde Altın Madalya’nın sahibi oldular.

2k yarışına 9 kişi katılan Bodrumsporlu yüzücüler, bu parkurda da Bodrumspor bayrağını kürsüde dalgalandırdılar. 75-79 yaş erkekler İbrahim Demiröz ikincilik kazanarak bu parkurun gümüş madalya getiren sporcusu oldu. Karma bayrak yarışlarına da katılan Bodrumsporlu yüzücüler bayrak yarışlarından da takım olarak gümüş ve bronz madalya kazandılar.