Bodrum'un İlk Kadın Vekili Olacak

14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla 3. Sıra milletvekili adayı olan Bodrumlu Süreyya Öneş Derici, Muğla’yı karış karış gezmeye, seçmenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Bodrum'un İlk Kadın Vekili Olacak

Her gittiği ilçede büyük bir ilgiyle karşılanan Süreyya Öneş Derici, önümüzdeki seçimlerin ülkemiz için hayati önemde olduğunu vurgulayarak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13. Cumhurbaşkanı olmasıyla ülke demokrasisinin taçlanacağını söyledi. Seçim sürecinde Muğla’nın 13 ilçesinde cumhurbaşkanlığı seçim ofisleri açılışlarında bulunan, esnaf ziyaretleri gerçekleştiren ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya gelen Derici, Ankara’da halkın ve Muğla’nın sesi olacağını belirtti.  

Seçimlerin gerçekleştirileceği güne kadar Muğla'da çalmadık kapı, dokunulmadık insan kalmaması için yollarda olacakları vurgulayan Süreyya Öneş Derici, kamudan emekli oluncaya dek devlete gururla hizmet ettiğini, 14 Mayıs’tan sonra ise milletin sesi olarak Meclis’te görev alacak olmanın onurunu taşıyacağını, kadınların toplumda ve siyasette hak ettikleri konuma gelmelerini sağlanıncaya kadar mücadele edeceğini, ilkeli, dürüst, demokrasiden yana bir siyasetçi olarak var olmanın kendisi için en önemli husus olduğunu söyledi.

SÜREYYA ÖNEŞ DERİCİ KİMDİR?

Bodrum'un Çömlekçi ve Gümüşlük köylerinden gelen köklü bir ailenin ferdi olan Süreyya Öneş Derici; Çömlekçi halkıyla gerçekleştirdiği toplantıda; ‘atalarının tütün diktiği, zeytin topladığı topraklarda olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, 32 senedir Bodrum’dan bir milletvekili çıkmadığını, hatta Bodrum tarihinde hiç kadın vekil olmadığını hatırlatarak, mecliste memleketi Bodrum ve Muğla’yı temsil edecek olmasının sorumluluğunu ve gururunu taşıdığını, memleketine ve ülkesine layık bir şekilde milletin menfaatlerine hizmet etmek için söz verdiğini, sahip olduğu donanımlar ve bürokrasi tecrübesi ile ülkenin aydınlık geleceğin inşasında her türlü katkı sağlamaya hazır olduğunu’ belirtti.

Babasının memuriyeti sebebiyle 1972 yılında Ankara'da doğan, ilkokul ortaokul ve liseyi Ankara, İskenderun, Adana ve Erzurum’da tamamlayan Süreyya Öneş Derici, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra 25 yıl kamuda önemli görevlerde bulundu. Yurtiçinde ve yurtdışında ülkemizi temsil eden Dış politika uzmanı Derici, 5 dil biliyor.