Borç Bin Liranın Üstünde İse Kesiliyor!

Son günlerde borcundan dolayı işyerlerinin elektriğinin kesildiği yönündeki şikayetler Enerji Bakanlığı'na taşındı. Bakanlıktan borcu bin liranın altında olan işletmeler için sevindirici haber geldi.

Borç Bin Liranın Üstünde İse Kesiliyor!

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı basın açıklamasında son günlerde AYDEM’in borçtan dolayı elektriği kestiğini ifade ederek, sorunu Milletvekili Yavuz Demir Aracılığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na ilettiklerini, Bakanlıktan da AYDEM'e aylık bin lira ve altı borcu olan esnafın elektriğinin kesilmemesi yönünde talimat geldiğini belirtti. 

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“Bazı esnaf arkadaşlarımızdan almış olduğumuz bilgide, AYDEM'in borçtan dolayı elektrik kesintisi yaptığı anlaşılmıştır. Milletvekilimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir aracılığıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza konuyu ivedilikle ilettik. Bunun üzerine almış olduğumuz bilgi; Aylık 1.000 TL ve altı fatura borcu olan hiçbir esnafımızın elektriği kesilmeyecektir. Konuyla ilgili talimat, Bakanlığımız tarafından AYDEM'e iletilmiştir. Vatandaşlarımızın evinde zaten kesinti yapılmayacağı, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından daha önce açıklanmıştı. Borcundan dolayı elektriği kesilen esnafımız, ya da vatandaşımız konuyla ilgili mağduriyetini bize iletebilir. Bu kapsamda olan esnaf sayımız tüm esnafımızın % 76’sını kapsamaktadır. Bu hassas dönemi el ele vererek güç birliğiyle aşacağız” dedi.