Aspat'ta Merak Uyandıran Çalışma!

Bodrum’un Aspat Koyu’nda denizde iş makinalarıyla yürütülen çalışma, merak konusu oldu.

Aspat'ta Merak Uyandıran Çalışma!

İlçeye bağlı Akyarlar Mahallesi sınırları içerisindeki Aspat Koyu’nda inşa edilen Anthaven Projesi önünde, kıyıdan yaklaşık 50 metre açıkta hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yaklaşık 5-6 gündür yürütülen çalışmalarda deniz dibine bir kepçe ile işlem yapıldığı görülüyor. 

Çalışma, bölgeden geçen vatandaşların da dikkatini çekti. Vatandaşlar, çektikleri görüntüleri haber merkezleri ile paylaştı. Çalışmanın kim tarafından yürütüldüğü ve ne için yapıldığı ile ilgili kesin bir bilgiye ise henüz ulaşılamadı. 

Aspat Koyu’na inşa edilen ve yatırım değeri 1.9 milyar lira olan Anthaven projesinin içerisinde yer alan su kanalı inşaatı geçen yaz mühürlenmişti. Aspat Koyu'nda 220 bin metrekare arazi üzerinde 600 konut, otel, özel iç liman, çarşı gibi alanların yer alacağı Anthaven projesi ile ilgili TMMOB tarafından açılan davada ÇED gerekli değildir kararı mahkeme tarafından iptal edilmişti. Bir süre faaliyetin durduğu proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen izinle geçtiğimiz ay yeniden başlamıştı.