Büyükşehire 442 Bin TL Para Cezası!..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca geçtiğimiz günlerde Bodrum'da yapılan denetimler sonucunda, Muğla Büyükşehir Belediyesine 442 bin 524 lira ceza uygulandı.

Büyükşehire 442 Bin TL Para Cezası!..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayımlanan "Denizcilik Atıkları Uygulaması" kapsamında, 11 Eylül tarihinde Bodrum'da, denizde denetimler gerçekleştirildi. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bodrum Sahil Güvenlik ekiplerince, Gümbet koyu ve yat limanındaki teknelerde çalışma yapıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botla denize açılan ekipler, Gümbet Arıtma Tesisi'nde arıtılan suyun denize derin deşarj yapıldığı bölgede de inceleme gerçekleştirmişti. 

Yapılan denetimlerin sonunda, Muğla Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Muğla Kent Hizmetleri İnşaat Turizm Taşımacılık Ticari İşletmecilik İletişim Sanayi ve Ticaret AŞ (MUTTAŞ) adına işletilen Gümbet İskelesi'nde teknelere elektrik ve su hizmeti verildiği, ancak atık kabul tesisinin kurulmadığı tespit edildi. 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında 221 bin 267 lira idari yaptırım cezası uygulandı. 

Aynı şirket tarafından işletilen Bodrum Limanı'ndaki denetimlerde de atık yağ alım hizmeti verilmediği tespit edilerek, bu nedenle de 221 bin 267 lira ceza verildi.

 

Muhabir: Osman URAS