Büyükşehirin Ücretsiz Taşıma Hizmeti Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Muğla İl Genelinde sağlık çalışanlarına yönelik 11 ilçede 14 resmi plakalı otobüs ile sürdürdüğü ücretsiz servis hizmetini 31.12.2020 tarihine kadar uzattı. Büyükşehir Belediyesi 20 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar sağlık çalışanlarını 53 bin 132 kez taşıdı.

Büyükşehirin Ücretsiz Taşıma Hizmeti Sürüyor

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini sürdüren Koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde ve Muğla’da önlemler alınmaya devam ediyor. Önlemler kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi otogarlar, toplu taşıma araçları, taksiler ve ödeme noktaları dahil bir çok yerde dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

11 İLÇEDE ÜCRETSİZ SERVİS

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Koronavirüs salgını ile mücadelede büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına destek amaçlı il genelinde başlattığı ücretsiz servis hizmeti devam ediyor. 11 ilçede 14 resmi plakalı otobüs sağlık çalışanlarına tahsis edildi. Büyükşehir Belediyesi 20 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar 53 bin 132 kez sağlık çalışanlarını taşıdı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün konuyla ilgili olarak "Sağlık çalışanlarımızın tümüne teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Virüsle mücadelede en ön cephede savaşan, bu süreçte ailelerinden, sevdiklerinden uzak kalan, fedakar sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az. Onlara destek olabilmek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek için çalışıyoruz. Sağlık kurumları ile evleri arasında onların huzurlu, diğer vatandaşlarımızdan izole bir şekilde seyahat edebilmelerini, işlerine, evlerine akıllarında soru olmadan gidebilmelerini sağlamak için 11 ilçemizde araçlarımızı sağlık kahramanlarımızın hizmetine sunduk. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Tüm vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymasını bir kez daha rica ediyorum" dedi.