Çağdaş Bodrum, 100 Sayı Kaydetti

Lige tutunma mücadelesi veren Çağdaş Bodrum Spor, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 26. Hafta karşılaşmaları kapsamında Reeder Samsun'u deplasmanda 61 - 100 mağlup etti.

Çağdaş Bodrum, 100 Sayı Kaydetti

Temsilcimiz, Mustafa Dağıstanlı Salonu’nda oynanan mücadeleye Dominic Jordan Artis, Jaron Tremel Johnson, Ahmet Duverioğlu, Benjamin Amoore ve Christopher Warren ilk beşi ile başladı. 

Çağdaş Bodrum Spor, NBA G-League'den transfer ettiği 24 yaşındaki Miles Norris'e de Samsun maç kadrosunda yer verdi. Çağdaş Bodrum Spor karşılaşmanın ilk periyodunu 19-21 galip tamamladı. İkinci periyotta da rakibine oranla daha etkili oynayan temsilcimiz maçın ilk yarısını 29-52 galip tamamladı. 

Çağdaş Bodrum Spor, kalan iki periyotta rakibine oranla daha hızlı ataklar geliştirerek, savunmasında etkili oynayan taraf oldu. Üçüncü 10 dakikayı aldığı ribauntlarla ve top paylaşımları ile 51-71 önde geçen Çağdaş Bodrum Spor, maçın son düdüğünde karşılaşmadan 61-100 skorla galip ayrılarak, ligde kalma mücadelesinde önemli bir galibiyet elde etti.

Çağdaş Bodrum Spor 27. Hafta karşılaşmasını 14 Nisan günü saat 15.30'da kendi evinde Tofaş ile oynayacak.