Çağdaş Bodrum’da Süper Lig Heyecanı

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) evinde Depomaxx Haremspor'u da 101-84 yenerek bitime 2 hafta kala şampiyonluğu garantileyen lider Çağdaş Bodrum Spor, kurulduktan sonra 20 ayda Süper Lig'e çıktı. Yakaladıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Çağdaş Bodrumspor Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, “Taraftarımızla ve Bodrum halkıyla hep beraber bu başarıyı gerçekleştirdik. Bizim için müthiş bir başarı. Türk basketbolunun son 35-40 yılına baktığımızda bu kadar hızlı bir yükselişi hiç görmedim” dedi.

Çağdaş Bodrum’da Süper Lig Heyecanı

Geçen sezon ilk yılında Türkiye Basketbol 2'nci Ligi'ni zirvede tamamlayan Bodrum ekibi, Chris Warren, Hakan Yapar, Erkan Veyseloğlu gibi TBL'nin önemli isimlerini dahil ettiği kadrosuyla sezon boyunca hata yapmayıp Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi hedefine ulaştı. Ligde bu sezon oynadığı 28 maçın 25'ini kazanan evinde 14'te 14 yapan Bodrum ekibi, ilçeyi potada Süper Lig'de temsil edecek tarihin ilk, Muğla'nın da daha önce tek sezonluğuna lige çıkan Fethiye Belediyespor'dan sonra ikinci temsilcisi oldu.

SÜPER LİG MAÇLARINI KENDİ SALONUMUZDA OYNAMAK İSTİYORUZ

Hedeflerine ulaştıklarını söyleyen Çağdaş Bodrumspor Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, “Biz 20 ay önce bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta gerçekten takdir edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bunu tek başımıza yapmadık. Taraftarımızla ve Bodrum halkıyla hep beraber bu başarıyı gerçekleştirdik. Bizim için müthiş bir başarı. Türk basketbolunun son 35-40 yılına baktığımızda bu kadar hızlı bir yükselişi hiç görmedim. Bu anlamda Bodrum için gurur verici. Amacımız artık süper ligde kalıcı olup, Bodrum halkına süper lig heyecanını yaşatmak istiyoruz. Alt yapıyı çok önemsiyoruz. Alt yapı bu işin sürdürülebilir olmasında bence en önemli taşlardan biri. Avrupa kupası oynamak hep hayalimiz. Hemen olur olmaz bilmiyorum ama bunu istiyoruz. Olduğu noktada müthiş bir heyecan yaşatacağımıza eminim. Avrupa takımlarını Bodrum’da misafir etmek o Avrupa şehirlerine gidip Bodrum’u temsil etmek ayrı bir gurur olacaktır. Bodrum’da salon sıkıntımız var. Biz süper ligde bu salonda devam etmek istiyoruz. Federasyonun şartları var bunları tamamlayıp, süper lig maçlarını burada oynayacağımıza inanıyoruz” dedi.

TAKIM KOÇU İLKİ YAŞADI

İlk antrenörlük deneyiminde şampiyonluk yaşayan Çağdaş Bodrumspor Başantrenörü Ender Aslan, “ Başkanımızın ve yönetimimizin çok ciddi bir yatırımı vardı. Türk basketbolu için çok önemli bir yatırımdı. Uzun yıllar sürecek başarılı olma potansiyeli çok yüksek Bodrum’da böyle bir yatırımın, başkanımızın ve yöntemimizin yüzünü kara çıkarmadığımız için çok mutluyuz. Bodrum’un süper lige yakışacağını da düşünüyorum. Bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bizim kırılma anımız tanıştığımız an oldu. Burada hep beraber ilk idmanımızda ben ne istediğimi, oyuncularım benden ne bekleyebileceğimi anlattım. Onların arasından geldiğim için çoğunu tanıyorum. Önümüzdeki sezon keyifli olacak. Büyük takımlar, tecrübeli oyuncular Bodrum seyircisi önüne çıkacak. Burayı çok ciddi zor bir deplasman haline getirmek istiyoruz. Ben oyuncuyken de iddialı bir insandım ve o anlamda burayı zorlu bir deplasman haline getirip güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Bodrum’un gurur duyacağı bir takım yaratacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. 

Şampiyonluktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden takım kaptanı Erkan Veyseloğlu, “Bunun tek bir cevabı var diyebilirim. İyi bir organizasyon iyi bir oluşum bunun en büyük faktörü olduğunu düşünüyorum. 20 ayda buralara gelmiş olmak gerçekten çok kolay değil. Bu sezon ve geçen sezon beklentinin bu olduğunu bilmekle beraber kağıt üstünde ne kadar güçlü olsanız da sahada verdiğiniz mücadeleyle başarıya ulaşabiliyorsunuz. Burada çok büyük bir emek harcandı. Taraftarında günden güne geçen seneden ilgisi de bu başarının yanında artı oldu. Bodrum’unda takımı sahiplenmesi bizim için çok değerliydi. Mücadele şimdi başlıyor. Şimdiki hedef süper ligde kalıcı olmak” diye belirtti.

Takımın tecrübeli yıldızı Hakan Yapar, “Bireysel olarak bu başarıları kazanmak için seneler önce kafamda planladığım planımın başarılı olduğunu gösteriyor. Yaptığım çalışmanın karşılığını almak mutlu ediyor. Demek ki planladığım şeyin doğru olduğunu gösteriyor. Bireysel olarak mutlu ve gururluyum. Sağlıklı kaldığım sürece sahada olmak istiyorum. Burada çok ciddi bir organizasyon kuruldu. İkinci senesinde süper lige çıktı. Tarihte belki de bunu başarabilen başka takım yok. O yüzden şampiyonluğun ayrı bir anlamı var. Başarıda payımız olduğu için çok mutluyuz. Sene başından beri hedefimiz şampiyon olmaktı” dedi.

Takımın yıldızlarından Chris Warren, “ Sahaya çıktığımız zaman gerçekten taraftarımızın desteğini hissetmek bizlere destek vermesi çok büyük mutluluk. Takım olarak şampiyonluğa inandık. Hedef koyduk ve hedefimizi gerçekleştirdik. Başka takımlarda bu hedefleri çok koymak mümkün değil ama biz bu hedefleri gerçekleştirdik. 

Ege'nin Süper Lig'deki 5'inci temsilcisi olacak Çağdaş Bodrum, kupasına son hafta evinde Finalspor maçında kavuşacak.