Çalışkan 53 TED'liye Sertifika...

TED Bodrum Koleji ile Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (BESİAD) kurumsal iş birliği içerisinde hayata geçirdikleri "Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı" kapsamında sertifika töreni gerçekleştirildi.

Çalışkan 53 TED'liye Sertifika...

TED Bodrum Koleji konferans salonunda düzenlenen törene TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken, BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, firma temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

BESİAD ve TED Bodrum Koleji'nin girişimi ile hayata geçirilen proje kapsamında, yaz tatillerini çalışarak geçiren 53 TED Bodrum Koleji öğrencisi, projeye destek veren 36 işyerinde çeşitli meslek dallarında gözlem yapma imkanı buldu. Bu program sayesinde öğrenciler işyeri ortamında bulunarak, iş hayatına dair organizasyonların işleyişinden üretim aşamasına kadar tüm alanlarda aktif katılım sağlayıp hızla gelişen modern iş dünyasını yakından tanıma fırsatını elde etti. 

TED Bodrum Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika töreni, Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı’na katılan öğrencilerin deneyimlerini anlattığı video gösterimi ile başladı. 

Ardından bir konuşma yapan TED Bodrum Koleji Okul Genel Koordinatörü Meryem Ebrem, programın öğrencileri okuldan çıkmadan önce hayata hazırlamak için oluşturulduğunu söyleyerek programın amacını şu şekilde ifade etti:

“TED Bodrum Koleji Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programının amacı, yaşamında katma değer yaratabilen, topluma faydalı, donanımlı, bilgi ve becerilerinin farkında olan, iş hayatının dinamiklerini bilen ve adapte olabilen bireyleri geleceğe ve geleceğin mesleklerine hazırlamaktır. Bu çalışmada “İş/Meslek Bilgisi”, “Kendini Tanıma”, “Kariyer Tercihi”, “Kariyer Planı Oluşturma Yolları” ve “Mesleki Konuları Takip Etme” boyutlarında öğrencilerimiz deneyim kazanmaktadırlar.”

BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ise konuşmasında; BESİAD ailesi olarak projeye gönülden inandıklarını belirterek öğrencilerin iş yaşamına hazırlanırken ayaklarının yere basması açısında önemli ve çok kıymetli bir proje olduğunu söyledi. Projenin gençlerin sorumluluk, üretkenlik, yaratıcılık gibi değerleri ve iletişim, zaman yönetimi gibi becerileri kazanmalarının ancak bu gibi fırsatlarla mümkün olacağına inandığını belirten Nazlıoğlu; “Türkiye’deki tüm okulların projeyi örnek almasını gönülden diliyorum” dedi.

Konuşmacıların ardından programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ve projeye destek veren işletme yetkililerine teşekkür edilerek sertfikaları takdim edildi.

Tören programı çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.