Çalışmaları Aras Koordine Etti

Antalya'da dün meydana gelen ve bir vatandaşın hayatını kaybettiği teleferik kazası sonrası kurtarma çalışmalarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras koordine etti. Çalışmalar sonunda mahsur kalan 174 vatandaş kurtarıldı.

Çalışmaları Aras Koordine Etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras koordinesinde, 6 ilden 79 personel ve 23 araç, Antalya Konyaaltı Tünektepe teleferik kazasında aktif görev aldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görevlendirmesi ile bölgeye giden Aras, tüm vatandaşlar kurtarılıncaya kadar ekiplerin başındaydı. 

Antalya Tünektepe’de meydana gelen teleferik kazasında 1 vatandaş hayatını kaybederken, mahsur kalan 174 vatandaş sağ salim kurtarıldı. Havadan ve karadan yapılan müdahaleler sayesinde 24 saat içerisinde tüm vatandaşlara ulaşıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras koordinesinde bölgeye Muğla Büyükşehir’den 6 araç 17 personel, Ankara Büyükşehir’den 4 araç 13 personel, Balıkesir Büyükşehir’den 4 araç 14 personel, İstanbul Büyükşehir’den 4 araç 12 personel, İzmir Büyükşehir’den 3 araç 15 personel, Denizli Büyükşehir’den de 2 araç 8 personel olmak üzere toplam 23 araç 79 arama kurtarma personeli gönderildi. İtfaiye Arama kurtarma ve sağlık ekipleri bölgedeki ekiplerle koordineli çalışarak vatandaşlara yardımcı oldu.

BAŞKAN ARAS; “TÜM VATANDAŞLARIMIZI SAĞ SALİM KURTARMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Antalya’da yaşanan teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşların sağ salim kurtarılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi ve 24 saattir bölgede kesintisiz görev yapan kurtarma ekiplerine teşekkür etti. 

Ahmet Aras; “Antalya’da yaşanan teleferik kazasını öğrenir öğrenmez CHP Genel Başkanımız Özgür Özel’in görevlendirmesiyle Muğla Büyükşehir Belediyemiz koordinesinde ekiplerle bölgeye ulaştık. Kazanın yaşandığı andan itibaren tüm vatandaşlarımızın kurtarıldığı ana kadar tüm ekipler büyük bir fedakarlık ve ustalıkla çalıştı. Havadan ve karadan mahsur kalan 174 vatandaşımız sağ salim kurtarıldı. Kurtarma çalışmalarına katılan başta Antalya Valiliği, AFAD İl Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve tüm ekiplere teşekkür ediyorum. Bir vatandaşımızı kaybettik. Ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm ülkemize geçmiş olsun.”