Çanakkale Konseri Verecekler

Bodrum Çalıkuşu Türk Müziği Topluluğu, Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri verecek.

Çanakkale Konseri Verecekler

Çalıkuşu Kültür ve Sanat Derneği Türk Müziği Topluluğu, Herodot Kültür Merkezi’nde “Çanakkale Deniz Zaferi Şehitlerimizi Anma ve Ayrılık Şarkıları” konseri verecek. Şef Nurgül Vurucular yönetiminde iki bölümden oluşacak ücretsiz konserin ilk bölümünde şehitleri anma Türküleri, ikinci bölümde ise ayrılık şarkıları seslendirilecek.

19 Mart Salı Günü, saat 20.30’da Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenecek konserle ilgili Çalıkuşu Kültür ve Sanat Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“18 Mart 1915 tarihinde, o dönemin en büyük donanması karşısında elde edilen Çanakkale Zaferi tarih kitaplarına altın harflerle yazılmıştır. Dünya güç dengesi kadar tarihin seyrini de değiştiren Çanakkale Zaferi ile Türk ordusu kesin bir zafer kazanmıştır. Bugün Türk'ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümünde, vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi, Edebi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Milli mücadele kahramanlarımızı saygı ile anmak ve ruhlarını yad etmek üzere tüm Bodrum halkını Bodrum Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan ücretsiz konserimize bekliyoruz.”