CARETTA CARETTA CİNAYETLERİ BİTMİYOR!

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan Caretta...

CARETTA CARETTA CİNAYETLERİ BİTMİYOR!
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarına yönelik vahşi saldırılar bitmiyor.

Geçtiğimiz günlerde haber bültenlerinde yer alan bir Akdeniz Foku ve bir Caretta Caretta cinsi deniz kapumbağasının başlarından vurularak öldürüldüğü yönündeki haberlerin ardından bir haberde Güvercinlik bölgesinden geldi.

Güvercinlik'te amatör balıkçılık yapan duyarlı bir okurumuz, geçtiğimiz günlerde Güvercinlik Küçükkoy sahilinde birbirlerine 2 metre mesafeyle duran iki Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası ölüsünü fotoğraflayarak Kent Haber'e iletti. Kaplumbağalardan birinin balıkçı ağlarına dolandığını ve oldukça kötü durumda olduğu bilgisini veren okurumuz, diğer kaplumbağanın ise ensesinde vurularak öldürüldüğünü düşündüren bir yara olduğunu ifade etti.

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen bu tip olaylarla ilgili şuana kadar herhangi bir sorumlu bulunamazken, ilgililer bu tip yabani hayvanların ağlara zarar verdikleri gerekçesiyle balıkçılar tarafından öldürülmüş olabileceklerini ifade ediyorlar.