CHP Bodrum'da Sular Durulmuyor!

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde gergin günler yaşayan Bodrum CHP'de sular durulmuyor. Önce Belediye Başkanı ve belediye meclis üyeliği adaylarının belirlenme sürecinde, ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın danışmanı Levent Arkan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlanması ile sarsılan CHP'de, son olarak Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, üyesi olduğu partiden istifa ettiğini açıkladı.

CHP Bodrum'da Sular Durulmuyor!

İstifası ile ilgili açıklamasında, yerel seçimlerde aday olacak isimlerin tespiti ve Levent Arkan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında CHP'lilere küfür edildiğini ifade eden Ömer Faruk Dengiz, parti yönetiminin buna sessiz kalmasını kabullenemeyeceğini söyleyerek partisinden istifa ettiğini vurguladı. Onuru ve şerefi için gönül verdiği partiden istifa ettiğini belirten Dengiz ayrıca; parti aday adayları yerine adaylık başvurusu yapmamış isimlerin atanması, meclis üyeliğine aday olanlar yerine Bodrum ile ilgilisi olmayan ithal adayların atanması ve tüm bunlar olurken parti üst yönetiminin hiçbir şey olmamış gibi davranmasının olağan karşılaması üzerine bu kararı aldığını açıkladı.

Öte yandan Dengiz'in bu açıklamasının hemen ardından CHP Bodrum İlçe Örgütü'nden Levent Arkan ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bodrum Belediyesi’nde Danışman sıfatıyla görev yapan Levent Arkan isimli şahsın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Gürün’e, örgütümüze ve emekçi çalışan belediye personellerine yönelik hakaret ve küfür dolu ses kayıtlarının kamuoyuna yansıması üzerine ilçe yönetimimiz harekete geçti!

Partimiz olarak, bu tür çirkin söylemleri kınıyor ve sessiz kalmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Bugün İlçe Başkanımız ve yönetimimiz suç duyurusunda bulunarak, Levent Arkan hakkında yasal işlemlerin başlatılması için adımlar attılar. Partimizin ve halkımızın itibarını korumak için mücadelelerini sürdürecekler. Tüm belediye çalışanlarımıza ve örgütümüze sesleniyoruz: Asla yalnız değilsiniz! Birlikte güçlüyüz."