CHP DELEGESİ RECAİ SEYMEN’E DEVAM DEDİ...

Bodrum Belediyesi OASİS Nurol Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleşen...

CHP DELEGESİ RECAİ SEYMEN’E DEVAM DEDİ...
Bodrum Belediyesi OASİS Nurol Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Bodrum İlçe Kongresinde 167 oy alan Recai Seymen bir dönem daha Bodrum İlçe Başkanı olmayı hak kazandı. 415 delegenin 399’unun oy kullandığı seçimde Cesur Öncel 147 oy alırken, Emre Köroğlu ise 71 oy aldı. 14 oy ise geçersiz kabul edildi.

Sabah 11:00’de başlayan CHP Bodrum İlçe Kongresinde akşam saat 17:30’a kadar konuşmalar sürdü. Saat 18:00’de başlayan oy verme işlemi, saat 21:00’de sona erdi.

İlçe Seçim Kurulu görevlisi üç memur tarafından oyların tasnifleri açık olarak sayıldı. Sayım sırasında 50’ye yakın oy pusulasında bazı adayların çizilerek, yerine başka adayların yazıldığı görüldü. Oldukça heyecanlı geçen sayım sırasında bazen aradaki fark 5 oya kadar düştü. Çizilerek farklı adayların isimleri yazılan oy pusulaları yine açık bir şekilde değerlendirildi. Saat 11:00’de ise resmi olmayan sonuçlar İlçe Seçim Kurulu görevlisi memur tarafından açıklandı. Buna göre kırmızı oy pusulası ile seçime giren Recai Seymen’in listesi 167 oy alarak birinci oldu. İkinciliği 20 oy farkla beyaz oy pusulası ile seçime giren Cesur Öncel alırken, mavi oy pusulası ile seçime giren Emre Köroğlu 71 oy aldı.

Bodrum CHP İlçe Başkanlığına seçilen Recai Seymen’in yönetim kurulu üyeliğine seçilenlerin isimleri ise şu şekilde; Av.Emine Yenilmez Aydemir, Mustafa Yılmaz, Halil Karahan, Ender Taşören, Hilmi Plevne, Eray Karabağlı, Kemal Özsarsılmaz, N.Aysun Höbek, Adalet Güler, M.Cengiz Uyar, İnan Gök, Süleyman Karaca, Tayyar Gündoğan, Başar Bıyıklı, Tuna Işın ve Ayşe Melengeç Çelikcan.

Sonuçların belirlenmesinin ardından oldukça üzgün olan Cesur Öncel ve Emre Köroğlu centilmence kazanan Recai Seymen’i kutlayarak kucakladılar.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da sayım sonuna kadar salondan ayrılmadı. Sonuçların açıklanmasının ardından kazanan aday Recai Seymen’i kutlayarak kameralarımıza şu değerlendirmeyi yaptı; “Bu gün gerçekten çok güzel bir atmosferde, birlik ve beraberlik içinde bir seçim oldu. Gördüğünüz gibi seçim sonuçlarını da hep beraber izledik. İtirazlar olmadı. Bodrumumuza, ülkemize hayırlı olsun. Recai başkanı kutluyorum. Ama esas centilmenlik içinde ve partimize yakışır şekilde mücadele eden öbür arkadaşlarımı da takdir ediyorum. Onlarda gerçekten çok güzel bir performans sergilediler. Gördüğünüz gibi fazla bir oy farkı yok. Gayet iyi çalışmışlar. Onları da kutluyorum. Artık yeni yönetim hepimize hayırlı olsun.”

CHP’nin yeni yönetimi ve daha sonrasında da kadın kolları ile birlikte kameralarımıza poz veren Recai Seymen yanına eşi Güler Seymen’i de alarak onun her zaman yanında olduğunu söyleyerek duygularını şöyle ifade etti;

“Bu gün güzel bir yarış oldu. Bu yarışın sonunda partim kazandı. Diğer iki arkadaşımı da yarışlarından dolayı tebrik ediyorum. Burada kazanan kaybeden yok. Burada kazanan partim olmuştur. Yine aynı şevk ve inanç ile bu yola devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ve Bodrum başarıyı ve istikrarı seçti. Bu dönemde ben ve ekibime yeniden görev verdi. Tabi bu bir sorumluluk. Bu sorumluluğu yerine getireceğiz. Çok ağır bir sorumluluk. Geçen seferki yönetimde olduğu gibi, bunun altından da kalkacağız. Teşekkür ediyorum. Herkese, oy veren vermeyen bütün delegasyona da saygılar sunuyorum.”

CHP Muğla Örgütü Aralık ayı içinde de İl Kongresine giderek İl Başkanı ve Yönetimi ile 12 kişilik Kurultay delegelerinin seçimini gerçekleştirecek.