CHP’de Adaylık Başvuruları Sürüyor

Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvurularının 5 Aralık salı gününe kadar uzatıldığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde müracaatlar sürüyor. Belediye başkan adaylığı için bugün, Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı (AKADEMİA) Başkanı Özay Kartal başvuru yaptı.

CHP’de Adaylık Başvuruları Sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuru süreci 5 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Bodrum’da da aday adaylarının başvuru süreci devam ediyor. Önceki gün Volkan Doğer ve Bodrum Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü'nden istifa eden Deniz Özyıldız başvuru yaparken, bugün, AKADEMİA Başkanı Özay Kartal da adaylığını açıkladı. 

Başvurusu dosyasını CHP Bodrum İlçe Binası’nda, İlçe Başkanı Tuna Işın’a teslim eden Özay Kartal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bodrum, önümüzdeki günlerde bir demokrasi şölenine tanıklık edecek. Çok nitelikli adayların Bodrum için yarışacağı bir demokrasi şenliğine tanıklık edecek. Ben de 30 yıldır Bodrum’da yaşayan bir Bodrum sevdalısı olarak, birikimlerimi bu görkemli kentin görkemli tarihine yakışır bir şekilde hizmet verebilmek adına bu yarışa, bu şenliğe dahil olmak istedim. Önümüzdeki günlerde ideallerimizi, Bodrum’un görkemli tarihine yakışır şekilde yönetilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda projelerimizi, ilkelerimizi, halkla paylaşacağız. Onların takdirine ve teveccühlerine sunacağız. Ben bu demokrasi şenliğine katılan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bodrum’a da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Kartal, yarımadanın ve bölgelerinin ihtiyaçlarını ve sahip olduğu kaynaklarını iyi bildiğini, doğru yerde doğru projelerle yarımadanın tamamında kalkınma projeleri geliştireceklerini ifade ederek “2400 yıllık kesintisiz yaşama ve görkemli bir tarihe sahip Bodrum, bugün geldiğimiz noktada bir yol ayırımındadır. İkincil konut cenneti mi olacağız, turizm cenneti mi olacağız, sandıkta Bodrum Halkı buna karar verecektir. Bodrum bu yerel seçimlerle ya bu görkemli tarihine yakışır şekilde yönetilerek, bugünün problemlerini çözmenin yanında geleceğini de 12 ay turizm hedefiyle planlayacak ya da plansız büyümesine devam ederek alt-üst yapı sorun sarmalında yaşanmaz bir yer haline gelecek." dedi.

ÖZYILDIZ, ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ....

Belediye başkan adaylığı için müracaat eden sürpriz bir isim ise Deniz Özyıldız oldu. Geçtiğimiz günlerde 2020 yılından beri sürdürdüğü Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden Afet İşleri Müdürlüğü’ne atanan Deniz Özyıldız, görevinden istifa ederek aday adayı oldu.

1975 Ankara doğumlu olan Özyıldız, uzun yıllar Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çeşitli şehir ve birimlerde görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı'nın yurtdışı kadrosunda da 3 yıl süreyle ateşe olarak görev yapan Özyıldız, Kamu Yönetimi alanında lisans, Ekonomi üzerine yüksek lisans ve Siyaset Bilimi üzerine doktora eğitimi yaptı. Özyıldız adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Belediye Başkanlığını kazanmamız halinde, Belediye işleri ve işleyişi konusunda daha etkin, hızlı ve koordineli bir yapılanma ve Bodrum’un sorunlarına daha hızlı müdahale edeceğiz." dedi.