CHP’de İki Aday Daha Dosya Verdi

CHP Bodrum’da eski ilçe başkanı Halil Karahan ile Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi iş insanı Gürol İnan, Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaptı. CHP Bodrum'da bugün itibariyle belediye başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapan isim sayısı 19 oldu.

CHP’de İki Aday Daha Dosya Verdi

CHP’de belediye başkanı ve meclis üyeliği aday adaylığı trafiği sürüyor. 2018–2023 yılları arasında ilçe başkanlığı görevinde bulunan Halil Karahan ile Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi iş insanı Gürol İnan, bugün belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurularını sundu. 

Bodrum’da bugün itibariyle 19 belediye başkan adayının olduğunu dile getiren İlçe Başkanı Tuna Işın, su sayının 5 Aralık tarihine kadar 20’yi aşacağını tahmin ettiklerini dile getirerek tüm adaylara başarılar diledi. Adayların tesbitinde, genel merkeze eğilimli üye yoklaması önerisini sunduklarını dile getiren Işın, “Hem büyükşehir, hem ilçe belediyeleri, hem de belediye meclis üyeliklerinde, nedenlerini ortaya koyarak eğilimli üye yoklaması önerimizi sunduk. Genel başkana ben bizzat kendim ileteceğim ama daha önce genel başkan yardımcılarımıza, il başkanımıza gönderdik. Bu da Bodrum İlçe Örgütü’nün demokrasi anlayışından bir adım geri atmayacağının göstergesidir.” dedi. 

Aday adaylarından Halil Karahan, parti binası önünde yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Halkımızdan aldığımız teveccühle, sadece CHP’ye oy veren seçmeden değil toplumun bütün kesimleri ile konuşarak, iletişim içerisinde olarak aday adaylığına karar verdim. Burada aslolan Bodrum’dur, aslolan Bodrum halkının refahıdır. Görevdeki belediye başkanımıza başarılar diliyorum. Gördüğümüz eksiklikleri, yapılması gerekenleri, öne alınması gerekenleri not ettik, çalıştık, günü geldiğinde ilettik. Yapılan yapılmayanlarla ilgili artık sorunları aktaran tarafta değil de çözen tarafında olmayı uygun bulduk. Bu anlamda da belediye başkanlığına aday adayıyım.” dedi.

2024 yerel seçimlerinde Bodrum için göreve talip olduğunu ifade eden Gürol İnan da şu açıklamayı yaptı;

“Bu kentle ilgili yapacağım çok şey olduğuna inanıyorum, o nedenle adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ailemin desteği var, yakın dostlarımızın desteği var. Kentimizdeki sorunların büyük bir bölümünün mühendislik problemleri, mimarlık problemleri, şehir plancılığı problemleri olduğunu düşünüyorum. Bu disiplinlerden yetişmiş kişilerin gerek belediye başkanlıkları, gerek meclis üyelikleri konusunda öne çıkması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar ancak bu disiplinlerde eğitim almış, bu şekilde düşünen insanların bakış açısı ile çözülebilecek problemler diye düşünüyorum. Ben, kentimizdeki problemlerin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Güzel düşünceler ürettik, fikirlerimizi dosyamıza da ekledik. Bugün de başvurumuzu yaptık.” dedi.