Çifte Cinayette Yeni Detaylar

Bodrum’da Rusya uyruklu anne ve kızının öldürüldüğü olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Katil zanlısı eski eşin anneyi 3 kurşun, kızını da 2 kurşunla öldürdüğü, suç aleti silahı ise çöp konteynerine attığı, ardından yurtdışına çıktığı öğrenildi.

Çifte Cinayette Yeni Detaylar

Edinilen bilgiye göre Bodrum’da yaşayan Belarus uyruklu I.S.Y (38), 25 Kasım günü Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaatta bulunarak emlakçılık yapan Rus uyruklu arkadaşı Irina Dvizova’ya (42) 3 gündür ulaşamadığını bildirdi. Başka bir yerde konaklama kaydı, bilet kaydı ve yurtdışına çıkış bilgisi bulunmayan kadın, kızı ve oğlu için aranma kaydı oluşturuldu, soruşturma başlatıldı. 

EVDE KAN İZLERİ İLE KARŞILAŞTI

Arkadaşının akıbetinden endişe duyan I.S.Y., 27 Kasım günü Irina Dvizova’nın Konacık Mahallesi’nde yaşadığı evine gitti. Koltukta, perdelerde ve yerlerde kan lekeleri gören kadın hemen polise ihbarda bulundu. Evin içerisi ve çevresinde ekiplerce arama yapılırken, 4 adet boş kovana rastlanınca araştırmasını derinleşitren ekipler, Irina Dvizova’nın aracının izini sürdü. Aracın İçmeler mevkisine doğru gittiği ve 45 dakika sonra geri döndüğü belirlenince, aramalar o bölgede yoğunlaştırıldı. Yapılan aramaların ardından dün anne ve kızının cesedine ulaşıldı. Yapılan ön otopside annenin 3, kızının ise 2 kurşun ile öldürüldüğü belirlendi.

ÖNCE FRANSA, ORADAN LİTVANYA’YA GİTMİŞ 

Soruşturmanın devamında kayıp kadının Litvanya uyruklu eski eşi Andrej Kuslevic'in (46) 20 Kasım günü Litvanya plakalı bir araçla Edirne Hudut Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptığı, ardından Bodrum’da bir otelde konakladığı, ilçeden Irina Dvizova’ya ait araçla ayrıldığı da tespit edildi. 24 Kasım günü Irina Dvizova’dan doğan oğlu M.K.(5) ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına çıktığı tespit edilen Andrej Kuslevic’nin önce Fransa’ya, oradan da Litvanya’ya geçtiği belirlendi. 

SUÇ ALETİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATMIŞ

Katil zanlısının suç aleti silahı İçmeler güzergahındaki bir çöp konteynerine attığı değerlendirilirken, silahın bulunması için çalışma yürütüleceği kaydedildi. Katil zanlısının yakalanması için uluslararası yazışmaların yapılacağı da bildirildi. 

Öte yandan Irina Dvizova ile eski eşi Andrej Kuslevic arasında çocukları M.K.’nın velayetinden kaynaklı anlaşmazlık bulunduğu, kadının 6 ayrı şikayeti üzerine eski eş hakkında toplamda 6 ay uzaklaştırma kararı verildiği fakat şahsın Türkiye’de bulunmaması nedeniyle kararın tebliğ edilemediği öğrenildi. 

Muhabir; Hamdi Yörür