Tokat’tan Büyükşehire Adaylık Sinyali

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, katıldığı bir toplantıda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma sinyali verdi.

Tokat’tan Büyükşehire Adaylık Sinyali

5 Aralık tarihine kadar aday adaylığı başvuru sürecinin devam edeceği CHP’de hareketli günler yaşanıyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün 2024 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği Muğla’da aday adayları bir bir netleşiyor. 

Muğla’da 24, 25 ve 26. dönem milletvekili olarak görev yapan Prof. Dr. Nurettin Demir, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan ilk isim olmuştu. 26. Dönem Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da S.S. 153 No’lu Milas Tariş Zeytin ve Zeytinyağları Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma sinyali vererek şöyle dedi;

“Şimdiye kadar 3 dönem Milas halkına yerel yönetim olarak hizmet ettik, elimizden gelen gayreti sarf ettik. Umuyorum önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak ve açıklanacak sizlere de bildirilecek tabloyla belki bir üst kademede tekrar memleketimize hizmet etme noktasında bir irademiz ortaya çıkabilir. Bunu da sizlere, kamuoyuna bildireceğiz. Böyle bir ihtimal gerçekleşmesi durumunda da Tariş’in her zaman yanında olacağımızdan kuşkunuz olmasın.”