Demir'den Bölge Hastanesi Açıklaması

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nde diş polikliniğinin bugün itibariyle faaliyetine başladığını dile getiren Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, hastanenin Ekim veya Kasım ayında tam anlamıyla faaliyetine başlayacağını söyledi. Demir, Milas– Bodrum arasına bir bölge hastanesi planlandığını da açıkladı.

Demir'den Bölge Hastanesi Açıklaması

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İlçe Başkanı Osman Gökmen ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, Bodrum’daki basın mensupları ile Bitez Mahallesi’ndeki Beyaz Beach’de bir araya geldi. Toplantıda önemli açıklamalar yapan Milletvekili Demir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile telefonda görüşerek Bodrum’da planlanan yatırımlarla ilgili bilgi aldı. 

Muhalefetin eleştirileri konusunda açıklamalarda bulunan Demir, “CHP’li arkadaşlarla çok iyi temasımız var ama yanlışa yanlış diyeceğiz. Muhalefet elbette eleştirecek ama yapılan güzel şeyi takdir etmekte yarar var. Muhalefetin bir de yapıcı tarafının olması lazım. Bunun ülkemizin geleceği adına faydası var.” dedi. 

EKİM VEYA KASIM'DA TAMAMEN FAALİYETE GEÇECEK

Yeni Devlet Hastanesi konusunda açıklama yapan Milletvekili Demir, hastanenin diş polikliniğinin bugün itibari ile faaliyetine başladığını, Ekim veya Kasım ayında ise tamamen faaliyete başlayacağını dile getirerek şöyle dedi:

“Biliyorsunuz hastanenin işini alan ilk müteahhit bir süre sonra o işten vazgeçti. Devlette işleyiş hemen ol deyince olmuyor bir prosedür var. O ciddi bir süreç aldı. Bugün itibariye diş polikliniği hizmete girmiş durumda. Bu güzel bir gelişme. Tahmin ediyoruz Ekim ve Kasım ayında tüm hizmet birimleri ile devreye girecek. Malzemeler geldi, hastaneye yerleştiriliyor. Cihazlar sıfır olarak geliyor. Bir kısmı Devlet Hastanesi’nden naklediliyor ama oraya getirilen cihazların çoğu son teknoloji.”

MİLAS – BODRUM ARASINA BÖLGE HASTANESİ PLANLANIYOR

Bodrum ve Milas bölgesine hizmet verecek büyük bir bölge hastanesi planladıklarını dile getiren Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunu gerçekleştirirsek bölgenin sağlık sorunları ile ilgili tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını düşünüyorum. Bir bölge hastanesi düşünülüyor. Büyük bir hastane.  Bodrum- Milas karayolu üzerinde yapılması için ciddi çalışma yapıyoruz. Ben de bizzat takipçisiyim.” dedi.

Mevcut Bodrum Devlet Hastanesi’nin terk edilmeyeceğini ve kullanılmaya devam edeceğini ifade eden Demir, “Yani burada 2 tane hastane aynı anda hizmet verecek. Zaten Bodrum’un ihtiyaçlarını karşılamak başka türlü karşılamak kolay değil. İnşallah bölge hastanesi de açıldıktan sonra bu bölgeni sağlık ihtiyaçları ile ilgili sorun kalmayacak.” dedi. 

Muhabir: Hamdi Yörür