Denize Basılan Atık Suyu Görüntüledi!

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Yalıkavak Küdür Mevkii’ndeki arıtma tesisinden denize bırakılan tonlarca atık suyu görüntüledi. Gökmen; “Bir Bodrumlu olarak bu görüntüleri gözlerim yaşlı, içim kan ağlayarak çektim. Belediyenin nasıl bu kadar duyarsız olabileceğine anlam veremiyorum” dedi.

Denize Basılan Atık Suyu Görüntüledi!

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle “Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilen Küdür Yarımadası’nda denizden inceleme yaptı. Kendisi de Yalıkavaklı olan Gökmen incelemesinde, Kent Haber’in defalarca haber bültenlerinde yer verdiği denize bırakılan atıkları görüntüledi. Görüntülerde Küdür’deki arıtma tesisinden denize bırakılan atık suların denize karışması, deniz yüzeyinde oluşan köpükler ve kıyıdaki taşların tuttuğu yosun çok net görülüyor. 

BU NASIL BİR DUYARSIZLIKTIR?

Arıtma tesisinden tam olarak arıtılmadan denize salınan pis suyu göz yaşlarıyla görüntülediğini belirten Osman Gökmen, şunları dile getirdi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Küdür’ü “kesin korunacak hassas alan” olarak ilan etmişti. Böyle mi koruyacağız? Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 1 kilometre ötedeki arıtma tesisinden deşarj edilen su, olduğu gibi, arıtılmadan denize bırakılıyor. Nasıl bir pis koku yayıldığını anlatamam. Bu durum hangi akla vicdana sığar? Bu görüntülere yıllardır içimiz kan ağlayarak şahit oluyoruz. İnanın göz yaşlarımı tutamıyorum. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi bu rezilliğe, bu vurdum duymazlığa derhal son vermeli. Yapamıyorlarsa bıraksınlar AK Parti olarak biz yapalım. Denizimizi, doğamızı böyle katletmek hangi vicdana sığar? Bu işin sorumlusu kimse derhal göreve çağırıyorum. Bizlerde her an takipçisi olacağız” dedi.