Denizin Kızları İlk Maçı Kazandı
Yalıkavakspor, Avrupa kupasındaki ilk maçında evinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 30 – 26 yenerek ikinci maç için avantaj elde etti.
![Denizin Kızları İlk Maçı Kazandı](https://kenttv.net/uploads/images/image_750x_5fb1567f0ca15.jpg)
Yalıkavakspor, EHF Avrupa Kupası ilk maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ağırladı. Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk bölümleri karşılıklı gollerle geçti. İlk devrenin ortalarında Yalıkavak farkı 6 sayıya kadar çıkardı. İzmir ekibi devrenin sonunda farkı 4 sayıya indirdi ve devre arasına 15-11’le gidildi.
İkinci devreye temsilcimiz Yalıkavak tutuk başladı, denizin kızları bulduğu pozisyonları golle sonuçlandıramazken, İzmir Büyükşehir ilk birkaç dakikada bulduğu gollerle skoru 15-14’e kadar getirdi. Bu skordan sonra bulduğu fırsatları gole çevirmeye başlayan temsilcimiz Yalıkavak maçı 30-26 kazanmasını bildi.
Bu skorla Denizin Kızları 21 Kasım Cumartesi günü saat 17:00’de İzmir Celal Atik spor salonunda oynanacak ikinci maç öncesi 4 sayılık avantaj elde etti.
Maçı izleyenler arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman da vardı.