Denizin Kızları İlk Maçı Kazandı

Yalıkavakspor, Avrupa kupasındaki ilk maçında evinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 30 – 26 yenerek ikinci maç için avantaj elde etti.

Denizin Kızları İlk Maçı Kazandı

Yalıkavakspor, EHF Avrupa Kupası ilk maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ağırladı. Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk bölümleri karşılıklı gollerle geçti. İlk devrenin ortalarında Yalıkavak farkı 6 sayıya kadar çıkardı. İzmir ekibi devrenin sonunda farkı 4 sayıya indirdi ve devre arasına 15-11’le gidildi. 

İkinci devreye temsilcimiz Yalıkavak tutuk başladı, denizin kızları bulduğu pozisyonları golle sonuçlandıramazken, İzmir Büyükşehir ilk birkaç dakikada bulduğu gollerle skoru 15-14’e kadar getirdi. Bu skordan sonra bulduğu fırsatları gole çevirmeye başlayan temsilcimiz Yalıkavak maçı 30-26 kazanmasını bildi. 

Bu skorla Denizin Kızları 21 Kasım Cumartesi günü saat 17:00’de İzmir Celal Atik spor salonunda oynanacak ikinci maç öncesi 4 sayılık avantaj elde etti. 

Maçı izleyenler arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman da vardı.