Denizleri Suluboya İle Resmediyor

Ukraynalı Ressam Nata Drago’nun kişisel resim sergisi, Bodrum’da sanatseverle buluştu.

Denizleri Suluboya İle Resmediyor

Kırım'da dünyaya gelen ve sanatçıların arasında büyüyerek çocukluğundan beri sanatla ilgilenen Nata Drago, en büyük aşkını, ilham dolu ve derinliği anlatan denizi anlattığı yaklaşık 30 eserini Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturdu. 

Çalışmaları hakkında Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Nata Drago, “Suluboya, insan hayatı gibi. Bir kere hata yaptın mı seni nereye götüreceğini bilemezsin. Gelecek için mükemmel bir etkisi de olabilir ya da telafi edilemeyecek bir hata olabilir. Bu yüzden suluboyayı çok seviyorum. Suluboya insan hayatının yansıması gibi.” dedi.

Çalışmalarında çoğunlukla denizi resmettiğini de sözlerine ekleyen Drago, “Deniz de insan hayatı gibi, tahmin edilemez biçimde, macera dolu. Denizin seni nereye götüreceğini kimse bilemez.” şeklinde konuştu. 

Eserlerini tamamlama süresinin değişkenlik gösterdiğini de aktaran Ukraynalı Ressam Nata Drago, “Çalışmaları tamamlama süresi tamamen ilhamla ilgili. İlham geldi mi bir gecede çok şey yapabiliyorsunuz. Eğer gelmezse o eseri yapmayı bir süre bırakıyorsunuz. Farklı bir durum. Eğer ele aldığım konu bana çok ilham verirse kısa sürede tamamlayabiliyorum.” ifadelerini kullandı.  

Sergi, 29 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilir.