Müzik Tutkunlarını Mest Ettiler

20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Belçikalı piyanist Eliane Reyes ve Türk klarnetçi Ayşegül Kirmanoğlu’nun konseriyle devam etti…

Müzik Tutkunlarını Mest Ettiler

Belçikalı piyanist Eliane Reyes ve Türk klarnetçi Ayşegül Kirmanoğlu, meraklısının her zaman dinleme fırsatı bulamayacağı nitelikteki eserlerle, 20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin tarihi sahnesinde idi. Klarnet ve piyano için yazılmış başyapıtları eşsiz yorum güçlerini birleştirerek icra eden iki sanatçının performansı izlenmeye değerdi.  

Festivalin ana konser mekanı 2 bin 500 yıllık Antik Taş Ocağı, piyano ve klarnet için yazılmış, icrası güç ancak bu iki enstrüman için yazılmış en değerli ve istisnai eserlerin yorumuna sahne oldu. Dünyaca meşhur klarnet sanatçımız Ayşegül Kirmanoğlu’nın eşsiz yorumlarına eşlik eden Belçikalı piyanist Reyes’in sahnedeki performansı da dikkat çekiciydi. 4 eserle sahneye çıkan Eliane Reyes & Ayşegül Kirmanoğlu ikilisi, J. Brahms, F. Chopin, F. Poulenc ve D. Milhaud’den seslendirdikleri yapıtlarla ayakta alkışlandı. 

Eliane Reyes ve Ayşegül Kirmanoğlu, izleyiciden gelen yoğun alkış üzerine bir de bis yaparak geceyi sonlandırdı. Konserin sonunda sanatçılara festival ekibi tarafından çiçek sunuldu. Festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay da sahneye gelerek müzisyenleri tebrik etti.

20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali‘nde sonraki konserler ise şöyle:

20 Ağustos | Ezgi Su Apaydin & Elman Mecid (Türkiye) / TAŞTA - Antik Taş Ocağı
23 Ağustos | Gülsin Onay / Aktur - Zefirya Kültür Merkezi
24 Ağustos | Yasak Helva (Türkiye) / SUDA Festival Merkezi 
25 Ağustos | 2+1: Sounds From The Bridge (Türkiye) / SUDA Festival Merkezi
26 Ağustos | Deniz Taşar (Türkiye) / SUDA Festival Merkezi
28 Ağustos | Rembrandt Trio (Hollanda) / SUDA Festival Merkezi 

Konser biletleri, Biletix online, Biletix gişeleri, Festival merkezi, konser giriş kapılarından temin edilebiliyor.