Depremzede Çocuklar İçin Söylediler

Türk müziğinin önde gelen sanatçılarının katılımı ile “Elvedasız Şarkılar Konseri” Bodrum’da gerçekleştirildi. Konserin geliri depremzede çocuklara bağışlanacak.

Depremzede Çocuklar İçin Söylediler

Geçmiş yıllarda, biri Bodrum Antik Tiyatro’da olmak üzere 3 kez düzenlenen “Elvedasız Şarkılar Konseri”nin 4’üncüsü bu yıl Bodrum Kalesi’nde yapıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Çağdaş Holding, Midtown ve Grup Aura’nın katkılarıyla ve Uluslararası pek çok sosyal sorumluluk çalışmasına imza atan Nurdan Tol-NTOL iletişim danışmanlığında gerçekleşen gecede; Nüket Duru, Fatih Erkoç, Bora Gencer, İpek Açar, Murat Kekilli, Tayfun, Yonca Evcimik, Ahmet Selçuk İlkan, Ozan Orhon, Tarık, Metin Akyol, Bekir Ünlüataer sahne aldı. Gecenin sunuculuğunu ise Zeynep Kasımoğlu üstlendi.

Geliri depremzedelere aktarılan konserde geçmişten günümüze vefat eden sanatçılar anılarak, Türk müziğinin klasikleşmiş kült şarkıları seslendirildi.

Konser öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Sanatçı Bora Gencer, konserde elde edilen gelirin depremzede çocuklara aktarılacağını dile getirerek şöyle dedi;

“Çocuklar melektir, onları düşünüyoruz. Ben ufak tefek bireysel destekler dışında bir şey yapmamıştım. Şimdi, değerli firmalarımızın destekleriyle daha büyük anlamda katkıda bulunmayı düşünüyoruz. Çok değerli sanatçılarımız geldi. Burada depremzede çocuklara yardımımız, projenin içerisinde sadece inanılmaz bir güzellik. Ama projenin amaçlarından biri rahmetli olmuş sanatçılarımızı anmak. Bizler kalıcı değiliz, gidiciyiz. Bu akşam burada Barış Manço’dan Aşık Mahzuni’ye, Kayahan’dan Harun Kolçak’a, babam Bozkurt İlham Gencer’e kadar birçok insanı anmış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Grup Aura Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Polat da böyle bir projenin içerisinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Yoğun ilgi gören gecede dans gösterileri de sunuldu.