DOĞA KOLEJİ’NDEN 0’E VARAN BURSLULUK SINAVI

LGS ve YKS’de Türkiye çapında başarılara imza atan Doğa Koleji, başarılı öğrencilere...

DOĞA KOLEJİ’NDEN 0’E VARAN BURSLULUK SINAVI
LGS ve YKS’de Türkiye çapında başarılara imza atan Doğa Koleji, başarılı öğrencilere desteğini esirgemiyor. Okul, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavında başarı sağlayan öğrencilere %100 oranına varan burs imkanı sağlıyor.

Doğa Koleji, 2018-2019 eğitim döneminde Muğla-Bodrum Kampüsü’nde öğrencileriyle buluştu. Kampüste, 4 adet okul öncesi, 14 adet ilkokul, 16 adet ortaokul, 16 adet lise ve 5 adet Fen ve Teknoloji lisesi dersliği olmak üzere toplam 55 derslik bulunuyor. İki adet spor salonu ve 740 kişilik konferans salonu ile beraber, yarı olimpik yüzme havuzu ve buz pisti de bulunuyor.

Doğa Koleji, yabancı dil ağırlıklı kampüslerinde uyguladığı İngilizce programıyla, öğrencilere iletişim kurma becerileri kazandırıyor. Öğrencilerin yetenek ve ihtiyaçlarına göre yapılanan kampüs, kültürel ve teknolojik birikimi olan aydın bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük okullar zinciri olan Doğa Koleji, eğitimde fırsat eşitliği sağlama hedefiyle binlerce öğrenciye burslu eğitim imkanı sunuyor. Türkiye çapındaki tüm kampüslerinde 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan bursluluk sınavına bu yıl da rekor başvuru bekleniyor. Geçen yıl, 148 bin 500 katılımla bursluluk sınavında bir rekora imza atan Doğa Koleji bu yıl 220 bin katılım bekliyor. Akademik başarılarıyla adından söz ettiren Doğa Koleji, her yıl binlerce öğrenciye başarıları oranında yüzde 100’e varan burs imkanı sunuyor. Bu yılki bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacak.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, çocukları için en iyi eğitimi istiyor. Bu nedenle Doğa Koleji’ni tercih etmeleri bizleri gururlandırıyor” dedi.

Ali Rıza Lüle, “Her anne babanın en büyük gayesinin çocuklarını iyi bir okulda okutarak güzel bir gelecek sağlamak olduğunu biliyoruz. Günümüzde, eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, neredeyse biz eğitimciler kadar bilgi sahibi. Bu nedenle kurumumuzu seçmeleri bizleri gerçekten gururlandırıyor. Sınava katılmak için bize güvenen ve başvuran herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

İyi eğitimli nesillerin günümüzün bilgi çağında ülkelerin en önemli hazinesi olduğunu, bu nedenle başarılı öğrencilere en iyi eğitimi vermeyi bir vatan borcu gördüklerini hatırlatan Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Eğitimin, fırsat eşitliği sağlayıcı çok önemli bir özelliği var. İyi eğitim alan bir çocuk, ülkenin neresinde, hangi imkan ya da imkansızlıklarla doğmuş olursa olsun hayatını değiştirme fırsatı buluyor. Bu nedenle ülkemizin başarılı ve çalışkan çocuklarının en iyi eğitimi almalarını sağlamayı görev kabul ediyoruz” diye konuştu.

Eğitimi, “öğrencinin entelektüel ve sosyal gelişimini etkileyen, kişiliğini biçimlendiren önemli bir olgu” şeklinde ifade eden Lüle, merak eden, tartışan, sorgulayan, problem çözen, girişimci, sorumluluk alan, düşünme becerileri gelişmiş ve öz düzenleme yapabilen bireylerin, yalnızca bilgi aktarmaya dayalı modellerle yetiştirilemeyeceğinin de altını çizdi.

1 Aralık’ta erken kayıtlara başladıklarını söyleyen Lüle, “Bu yılki okul ücretlerinde enflasyonun altında bir artış yaptık. Ayrıca velilerimize ödeme kolaylığı sağlayarak elimizden gelen bütün desteği veriyoruz” dedi. Lüle, “Öğrencilerimizin okulda edindikleri kazanımlara yönelik proje yaparak, merak eden, araştıran, sorgulayan, bilimsel bilgi, teknoloji üreten, yaratıcılıklarını kullanan, problem çözen, strateji üreten gençler olmalarını istiyoruz. Bu başarı öğrenci ve kurum arasında güçlü bir bağ yaratıyor” açıklamasını yaptı.

Doğa Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında İzmir Torbalı, Ankara Bağlıca, Konya Beyşehir, Çanakkale Biga ve Giresun’da açacağı 5 yeni kampüsüyle birlikte kampüs sayısını 129’a, eğitim verdiği öğrenci hedefini ise 90 bine çıkarıyor.