ECRİMİSİL SORUNU, İLGİLİ BAKAN VE BÜROKRATLARIN ÖNÜNDE!..

1 Kasım seçimleri öncesinde siyasilerin sıkça dile getirdikleri vaadleri arasında...

ECRİMİSİL SORUNU, İLGİLİ BAKAN VE BÜROKRATLARIN ÖNÜNDE!..
1 Kasım seçimleri öncesinde siyasilerin sıkça dile getirdikleri vaadleri arasında yer alan ecrimisil konusu, Ankara'da bakan ve bürokratların dikkatine sunuldu.

Muğla AK Parti Milletvekilleri Hasan Özyer ile Nihat Öztürk, Ankara'daki çalışmaları kapsamında, Bodrum başta olmak üzere Muğla bölgesinde önde gelen sorunlardan biri
olan ecrimisil konusunu ilgili makamlara ilettiler.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Milletvekili Nihat Öztürk, konu hakkındaki çözüm yollarının tespiti için toplantılar gerçekleştireceklerini ifade ederek şunları dile getirdi:

"Seçim çalışmalarımız kapsamında Muğlalı hemşerilerimize verdiğimiz sözü tutarak, Turizm Bakanlığı Müsteşarımız, Milli Emlak ve Orman Genel Müdürlerimizi ziyaret
ederek bölgemizle ilgili sıkıntıları ve çözüm yollarını konuştuk. Özellikle, bölgemize yapılacak turizm projeleri, 2B ve Ecrimisil konusunu görüşmelerimizde gündeme getirdik ve bölgemiz için Ecrimisil konusunun önemini vurguladık. Önümüzdeki günlerde konunun tarafları ile yapacağımız toplantılarla çözüm yollarını belirleyeceğiz.

Ayrıca, Belediye Başkanlarımızın hazırladıkları turizm projelerini de Turizm Bakanlığı Müsteşarımız'a teslim ettik. Turizm Bakanlığı Müşteşarımızla görüşmemizde ise Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal'ın Muğla'ya yapacağı ziyaret, sektörle buluşma ve turizm bölgelerimizin alt yapıyla ilgili sıkıntılarını ele aldık. Allah Milletimize ve Muğlamıza hizmet yarışında yar ve yardımcımız olsun" dedi.