EFSANELER DERNEK AÇILIŞINDA BULUŞTU

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği, bazıları Galatasaray’ı UEFA Şampiyonu yapan...

EFSANELER DERNEK AÇILIŞINDA BULUŞTU
Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği, bazıları Galatasaray’ı UEFA Şampiyonu yapan kadroda da yer alan, efsane futbolcular Cevat Prekazi, Zoran Simoviç, losif Rotariou ve Ayhan Akman’ın katılımıyla açıldı.

Bitez Mahallesinde bulunan Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği’nin resmi açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serhat Işık, Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri Mahmut Revecik, Özgür Savaş Özüdoğru, Ömer Cansever, bazı divan ve Genel Kurul üyeleri, Cevat Prekazi, Zoran Simoviç, losif Rotariou, Ayhan Akman, spor yazarları, Ultraslan yöneticileri ,Galatasaray tribün liderleri Sebahattin Şirin, Yılmaz Tutuş ve Galatasaray taraftarları katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen derneğin açılışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın eski futbolcularından Ayhan Akman, açılış sayesinde Galatasaray’ın efsane oyuncularını görme fırsatı bulduğunu belirterek, “Ben de bu fırsatla birlikte çocukluğumun kahramanları Rotariou, Prekazi ve Simoviç’i de gördüm. Bu yüzden ben de apayrı bir mutluluk yaşıyorum burada olmaktan dolayı. Çok güzel bir gün, bütün Galatasaraylılar burada olmak istiyordur. Ben de çok mutluyum bugün burada olmaktan dolayı” dedi.

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği Başkanı Cankat Boylu ise "Gönlümüzü verdiğimiz Galatasarayımızı güzel Bodrumumuzda resmi olarak temsil etmek üzere bu yola çıktık. Bugün burada bulunan tüm değerli dostlarımız ve camiamızın aramızda olmayan çok kıymetli bütün diğer mensuplarının da desteğiyle, güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum. Bu yola dünyanın en iyi Galatasaray derneği olmak üzere çıktık "dedi.

Galatasaray’ın efsane kalecisi Zoran Simoviç ise Galatasaray’ı yakından takip ettiğini ve İstanbul’da ev aldığını ifade ederek, yılın belli dönemlerinde Türkiye’de yaşadığını söyledi. Simoviç, “Türkiye’de yabancı futbolcu sayısı çok fazla. Galatasaray'da son maçında çok iyi oynamadı ama inşallah 2’nci maçta kazanacak. Ben futbolu 30 sene önce bıraktım. Ataköy’de dairem var. Ara sıra İstanbul’a geliyorum. Ben İstanbul’u, Türkiye’yi çok seviyorum” dedi. Simoviç, Türk futbolunun en büyük eksikliğinin ise altyapı olduğunu ifade etti.

Galatasaray’ın efsane isimlerinin Bodrum’a geldiğini duyan çok sayıda taraftar da açılışa katıldı. Taraftarlar, her birinde farklı anıları olan efsane futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Efsane futbolcular da taraftarları kırmayarak birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Meşaleler yakan taraftarlar, Galatasaray lehine tezahürat yaptılar. Ayhan Akman da taraftarların isteğini kırmayarak 3’lü çektirdi.