Elektrik Kesintileri Canlarından Bezdirdi

Bodrum’da, elektrikleri sık sık kesilen mahalle sakinleri, AYDEM yetkililerine çağrıda bulunarak sorunlarına kalıcı çözüm bulunmasını istedi.

Elektrik Kesintileri Canlarından Bezdirdi

Kumbahçe Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki konutlarda, uzun süreden beri trafo arızası nedeniyle sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor. Dün de mahallede 9 saat boyunca elektrik kesintisi yaşandı. Kesinti nedeniyle sıkıntılı saatler geçiren bölge sakinleri, yetkililere çağrıda bulunarak sık sık yaşanan bu sorunun kalıcı olarak çözümünü istedi.

Sürekli elektrik sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren Ayşe Topanoğlu isimli vatandaş, “Ben 33 senedir bu mahalledeyim, devamlı bu sorunu yaşıyoruz. Aydem’i en fazla arayan kişi benim. Dünden beri de saatlerdir kesinti yaşandı. Bu kesintinin olacağı ile ilgili bilgi bana gelmedi fakat bazı komşularımıza gitmiş. Artık yeter. Burada yol sürekli kapanıyor, okuldaki görevlilerin araçları sürekli kapımızın önünde, elektrik yok. Bıktık. Kumbahçe’de yaşamak bir lanete dönüştü resmen.” diye konuştu.

2003 yılından beri bölgede oturan Işıl Taşkıran da “Önceden bize haber verilse önlemimizi alırız. Aradığımızda ‘planlı bakım çalışmamız yok’ diyorlar. Dün 08.00’dan 17.00’a kadar elektrik yoktu. İnsanlar boşuna mı deliriyor? Nasıl bir çözüm buluruz, bilmiyoruz. Gerçekten bıktık artık.” dedi.

Elektrik gittiğinde evde hayatın durduğunu söyleyen Esen Çotura ise, “Bunu devamlı yaşıyoruz. Lütfen kalıcı bir çözüm bulsunlar.” diye konuşurken, İnci Türel adlı vatandaş da şöyle konuştu;

“Dünkü kesintinin olacağı bana mesaj olarak gelmişti ama saat 14.00’da gelecek dendi. Ben belki 10 defa telefon ettim. Sonunda 17.00’da geldi. Bugünkü kesintiden hiç haberimiz yoktu.”

Mahallenin sürekli aynı sorunla karşı karşıya olduğunu söyleyen Semra Akman, “Sanki özellikle yapıyormuş gibi bu mahalleye gelmiyor. Bugün de sabahtan yoktu, öğleye doğru geldi. Elektrik olmayınca su yok. İnterneti zaten unuttuk, öyle bir medeniyetten yaşamıyoruz. Artık yeter.” dedi.

Bölge sakinlerinin dertli olduğu diğer bir sorun ise evlerinin önüne gelişi güzel şekilde park edilen araçlar. Mahalleli, kapılarının önüne park edilen araçlardan dolayı evden çıkmakta zorlandıklarını dile getiriyor.