Otel Çalışanlarına Oy Kullan Çağrısı

Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum’daki oteller ve hizmet sektöründe çalışan vatandaşların Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmaları için çağrı yaptı. BODER Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, “Kendi personelimizin, çalışan arkadaşlarımızın memleketlerine gidip şuan sakin dönemde oy kullanmaları isabet olacak” dedi.

Otel Çalışanlarına Oy Kullan Çağrısı

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum’da, 2’inci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla iç pazarda daralma meydana geldi. Tatil için Bodrum’a gelen yerli turistler oy kullanmak için memleketlerine dönmeye başladı. Öte yandan BODER, Türkiye’nin farklı illerinden Bodrum’daki otellere çalışmak için gelen binlerce personelin oy kullanması için çağrıda bulundu. Turizmde devam eden sakinliğin de fırsat bilinerek, yapılacak planlamayla personellerin oy kullanmaları için memleketlerine gitmeleri istendi.

SEÇİMDEN VE OKULLARIN TATİLİNDEN SONRA HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ

Otellerde çalışan personelin oy kullanmasını istediklerini söyleyen Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, “Seçimden dolayı Bodrum’da iç pazar daralması devam ediyor. Gelen yerli misafirlerimiz ise oy kullanmak için kendi memleketlerine döndüler. Biz de BODER olarak çağrıda bulunuyoruz. Vatandaşlık görevimiz olarak, kendi personelimizin, çalışan arkadaşlarımızın memleketlerine gidip şuan sakin dönemde oy kullanmaları isabet olacak. İç pazarda oluşan boşluk nedeniyle otellerimiz şuan sakin, bu boşlukta ona göre planlama yapıp kendi memleketlerine gidip oy kullanmış olacaklar. Beklentimiz seçimden ve okulların tatil olmasından sonra turizmde hareketliliğin olmasını bekliyoruz” dedi.