ERDOĞAN KAYALAR KİTAPLARINI İMZALADI

Araştırmacı Yazar Erdoğan Kayalar’ın, Bodrum tarihinin son 300 yılına ışık tutan...

ERDOĞAN KAYALAR KİTAPLARINI İMZALADI
Araştırmacı Yazar Erdoğan Kayalar’ın, Bodrum tarihinin son 300 yılına ışık tutan “Osmanlı Arşivinde Bodrum” adlı belge kitabı için Konacık Belediyesi tarafından bir imza günü düzenlendi.

Araştırmacı yazar Erdoğan Kayalar, Halikarnassos’un Osmanlı topraklarına katılmasından sonraki yılları içeren belgelerden derlediği ve 3,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan 2 ciltlik “Osmanlı Arşivinde Bodrum” kitabını, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Belediye personeli için imzaladı.

Bodrum’a önemli bir kaynak kazandırdığı için yazar Erdoğan Kayalar’a teşekkür eden Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Dünyanın ilgi odağı olan Bodrum'un Osmanlı Dönemi'ni aydınlatan belge sayısının oldukça az olduğunu belirterek, bu eserin Bodrum Tarihinde bilinmeyenler için önemli bir kaynak olduğunu vurguladı.

Erdoğan Kayalar ise Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan 80 yaşındaki Erdoğan Kayalar’ın, 3,5 yılda hazırladığı ve Bodrum’un son 300 yılına ışık tutan kitabı içeriğinde, Osmanlı arşivlerindeki Bodrum ile ilgili yaklaşık 1200 belgeden 400’e yakınına yer veriliyor.