Evlerinin Altından Su Çıkıyor

Bodrum’da evlerinin altından ve bahçelerinden kaynağı belirsiz su çıkıyor. Evlerinin temelleri ve duvarlarının zarar gördüğünü dile getiren vatandaşlar, yetkililerden müdahale bekliyor.

Evlerinin Altından Su Çıkıyor

Turgutreis Karabağ Mahallesi 7508 Sokak üzerindeki birkaç binanın altından ve bahçelerinden kaynağı bilinmeyen su geliyor. Bahçelerde biriken su, oradan dereye sızıyor. Suyun Eylül ayından beri çıktığını söyleyen mahalleli, evlerinin temelleri ve duvarlarının zarar gördüğünü anlattı. Bölge sakinleri, sorunu MUSKİ’ye ilettiklerini fakat MUSKİ’nin özel mülk olduğu gerekçesiyle müdahalede bulunmadığı dile getirdi. “DUVARLAR ÇATLAMAYA BAŞLADI”

Bölge sakinlerinden Neslihan Yıldırım, suyu 2022 Eylül ayında fark ettiklerini dile getirerek şöyle dedi;

“Biz geçen Eylül ayında toprağın nemli olmasıyla suyu fark ettik. Bu dönemlerde biriken su daha da fazlalaştı. Geçen senelerde sivrisinek fazlaydı. Bu sene de yine aynı olacak. Durumu MUSKİ’ye ilettim, hatta sayaç okumaya gelenlere dahi söyledim. Suyun nereden geldiği belli değil. İyice birikmeye ve artık evler çatlamaya başladı. Evler, insanların başlarına yıkılacak. Hem ön taraftan hem de arka taraftan çatlamış durumda.”“BU KAÇAĞIN HEMEN DURDURULMASI GEREKİYOR”

Binasının altından su çıkan vatandaşlardan Kaan Yüksel ise “Kaynağı belli değil, dipten gelen bir su. Ben, evime 2 farklı su tesisatçısı getirdim. İkisi de evde bir kaçak olmadığını söyledi. Burası site olduğu için belediye özel mülke müdahale etmiyor. Durumumuz bu, su akıyor ama nereden geldiği belli değil. Evimin temeline zarar verip vermediğini de bilmiyorum. Hem ülkemiz hem de Bodrum su sıkıntısı çekiyor. Bu kaçağın hemen durdurulması gerekiyor. Su, hepimizin. Kimseyi suçlamak istemiyoruz, sadece yetkililerden bir an önce bu kaçak suyun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.