Fatma Girik, Mezarı Başında Anıldı

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Fatma Girik, ölümünün 2’inci yılında mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

Fatma Girik, Mezarı Başında Anıldı

Türk sinemasının önemli sanatçısı Fatma Girik, Covid-19'a bağlı viral pnömoni tedavisi görürken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu 24 Ocak 2022 tarihinde 79 yaşında hayatını kaybetmişti. Girik, ölümünün ikinci yıl dönümünde Torba Mezarlığında mezarı başında anıldı. Düzenlenen anma törenine Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Torba Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Yöntem ve sevenleri katıldı. Girik için dualar edilirken anma töreni sonrası Bodrum Belediyesi tarafından lokum ve içecek ikramında bulunuldu

FATMA GİRİK’İ SAYGIYLA ANIYORUZ

Anma töreninde konuşan Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, “Çok değerli çok kıymetli Fatma Girik’in 2’inci ölüm yıldönümünü anıyoruz. Geçen sene annesini de kaybettik. Değerli sanatçımız Memduh Ün ve Akrep Nalan’da komşusu burada. Saygıyla, sevgiyle kendilerini ziyaret edip dualar ettik. Mekanları cennet olsun” dedi.

Torba Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Yöntem ise, “Komşumuz değerli sanat insanı Fatma Girik’in vefatı bizler için çok acıydı. Rahmet diliyorum, saygıyla anıyorum” diye konuştu.

Öte yandan, anma töreninde, Torba Mezarlığı'nda yatan Memduh Ün, Akrep Nalan ile diğer ebediyete intikal edenler de dualarla anıldı.