Filiz Akın Bodrum'da Ölümden Döndü!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Filiz Akın'ın geçirdiği ağır bir enfeksiyon nedeniyle Bodrum'daki özel bir hastanede 3 gün yoğun bakımda kaldığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncunun ölümcül olabilecek kadar ağır seyredebilen sepsis tablosu ile hastaneye getirildiği öğrenildi.

Filiz Akın Bodrum'da Ölümden Döndü!

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle geçen hafta hastaneye kaldırılıp, üç gün yoğun bakımda kalan ve hastaneye yatırıldığı anları Instagram'dan paylaşan Akın, sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Usta oyuncu Filiz Akın, akciğerlerindeki rahatsızlık sebebiyle geçen hafta Bodrum'da özel bir hastaneye kaldırıldı. Üç gün yoğun bakımda kalan Akın'ın önce normal odaya alındığı, dün de tedavisi tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi. Filiz Akın, sosyal medya hesabından takipçilerine son sağlık durumuyla ilgili bilgi vermeyi ihmal etmedi.

"TANSİYON TEHLİKELİ DERECEDE DÜŞÜK, ATEŞ 42..."

Hastaneye yatırıldığı anları Instagram hesabından paylaşan usta oyuncu, sepsis hastalığı ile mücadele ettiğini dile getirdi.

Akın, gönderisinde, "Bu kadar üst üste gelen yangın ve sel felaketlerindeki acılara yürek dayanmıyor ve hastalanma derecesinde etkileniyor insan' demiştim. Burada ikinci kere Bodrum'daki özel bir hastaneye getirilmişim. Tansiyon tehlikeli derecede düşük, ateş 42... (Sepsis'e karşı mücadelede ölümden kıl payı kurtaranlara, koronavirüs kadar ölümcül olan, baştan ayağa kadar iltihapla kişiyi ele geçirerek, yok eden bakteriden daha hızlı bir şekilde tedavi yüklemesi yapan doktoruma, yoğun bakım meleklerine, kritik durumda tedavim için dikkatle, yanımdan neredeyse ayrılmayan acil servis hemşirelerine, merak eden, iyileşme dilekleri ve dualarını yollayan sizlere çok teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

"MİDEME TÜP TAKILDI"

Midesine tüp takıldığını da ifade eden Filiz Akın, serumla tedavisine bir süre evde devam edileceğini de açıkladı. Takipçilerinden Akın'a çok sayıda "Geçmiş olsun." mesajları yağdı.

SEPSİS HASTALIĞI

Sepsis, vücudun bir enfeksiyona karşı verdiği tepkinin neden olduğu, bazı vakalarda potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir duruma verilen isimdir.

Bağışıklık sistemi normalde vücutta görülen bir enfeksiyonla savaşmak için kan dolaşım sistemine çeşitli kimyasal maddeleri salar. Sepsis, vücudun bu kimyasal maddelere karşı tepkisi dengesiz olduğunda ve birden fazla organ sistemine zarar verebilecek değişiklikler tetiklendiğinde ortaya çıkar.

Devam eden sepsis daha ağırlaşarak, septik şoka ilerlerse, bireyin tansiyonu, yani kan basıncı önemli ölçüde düşer. Bu da bireyin ölümüne yol açabilir.