İstenen Cezaya Tepki Gösterdiler!

Milas’ta 23 yaşındaki Bensu Narlı’nın, Serhat Kantaş tarafından av tüfeği ile vurularak öldürülmesi ile ilgili duruşmanın 2. celsesi Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada katil zanlısı ile ona yardım ve yataklık ettiği iddia edilen şahsın tutukluğunun devamına karar verildi.

İstenen Cezaya Tepki Gösterdiler!

Olay geçen 12 Mart günü Milas’ın Aydınlıkevler Mahallesi Tanyeri Sokak’ta meydana geldi. Akşam saatlerinde 23 yaşındaki Bensu Narlı arkadaşı ile oturduğu sırada 25 yaşındaki Serhat Kantaş, eve gelip kapıyı çaldı. 

Kapıyı açan Bensu Narlı ile Serhat Kantaş konuşmaya başladı. Kısa süre sonra Bensu’dan su isteyen Serhat Kantaş, Bensu su almaya gidince yanında getirdiği ve kapının yan tarafına sakladığı tüfeği çıkardı. Kantaş, Bensu elinde suyla geri döndüğünde onu tüfekle göğsünden vurdu. 

Evde bulunan Narlı'nın arkadaşı silah sesini duyunca kapının olduğu yere koştu. Arkadaşını kanlar içinde yerde görünce sağlık ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde Bensu’nun hayatını kaybettiğini belirledi.

Olayla ilgili ikinci duruşma Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Serhat Kantaş ile Serhat Kantaş'ın dayısı, Bensu Narlı’nın ailesi, taraf avukatları, CHP Kadın Kolları üyeleri, Muğla Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri katıldı. 

Duruşma sonrası bir açıklama yapan Narlı ailesinin avukatı Müge Kızılırmak Türk yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bensu Narlı cinayetinin ikinci duruşmasından çıktık. Bugün iki tanık dinlendi. Dinlenen tanıklardan birisi, sanıkların arkadaşı olan, olay sonrası yardım eden Çetin Erdem. Kendisi cezaevinde olduğu için SEGBİS sistemiyle bağlandı. Diğer tanık sanığın dayısıydı. Dayısı tanıklık etmek istemediğini beyan ederek salondan ayrıldı. Mütaala sanıkların ve sanık müdafillerinin dahi beklentisinin dışında bir şekilde tasarlayarak ve yalnızca kasten öldürmeden kuruldu. Yalnızca kasten öldürmeden cezalandırılmaları talep edildi. Bu dediğim gibi sanık müdafilerini de saşkınlığa uğratan ve savunmalarının çok ötesine geçen adeta ödül niteliğinde bir mütaalaydı. Savunmaları için süre istediler. Şimdilik tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. 5 Ekim saat 14:00'de diğer celsede karar verilmesini ön görüyoruz" dedi. 

Dava 5 Ekim'e ertelendi.